transkarpatia.net

За час припинення вогню на Донбасі з полону визволено 1 тис. українців - Президент

  За всі дні, поки у зоні конфлікту на південному сході України триває режим "припинення вогню", з полону бойовиків додому повернулися більше 1 тис. українців.


  Про це в інтерв'ю на каналі 1+1 повідомив Президент України Петро Порошенко, передає "Українська правда".

  "Тисячі російських військ з найсучаснішою зброєю, спеціальні спецназівські підрозділи з великим бойовим досвідом, який вони отримали в Інгушетії, Чечні та інших гарячих точках в РФ, озброєні найсучаснішою зброєю.... Їм нічого не вдалося. Бо та запеклість, з якою українці боронили свою державу, продемонструвала, що легкої прогулянки чекати не доведеться", - заявив він.

  За його словами, коли з'явилися прямі загрози двох потужних броньових ударів, які планувалися по напрямках з півдня на Маріуполь та у напрямку з Донецька на Мелітополь-Бердянськ і далі до Криму, Україна "вибудувала рубежі оборони і скоординувала дії", щоб зупинити це жахіття.

  "Мало хто розуміє, яка загроза нависла не лише над Донецьком та Луганськом, а й над усім півднем України", - підкреслив глава держави.

  Він вкотре наголосив, що цю битву можна виграти лише миром.

  Також Президент зазначив, що "за останні 100 днів ми зберегли та зміцнили державу, скоротили територію АТО".

  "За всі дні, поки триває режим "припинення вогню", з полону бойовиків додому повернулися більше 1 тис. українців. І навіть якщо б це були остаточні результати "припинення вогню" – вже можна було б вважати, що це надзвичайно важливе надбання", - заявив він.

  Також Президент додав, що на Сході України вдалося "вибудувати надійну лінію оборони".

  "Однак це в жодному разі не означає, що українська сторона планує порушувати режим "припинення вогню". Але планує укріплювати свої позиції, щоб зберегти державу", - наголосив він.

  Говорячи про Маріуполь, глава держави підкреслив, що місто "є і буде українським, і туди ніхто не сунеться".
  Попередній матеріал
  Сина Джемілєва вивезли із кримського СІЗО до Краснодарського краю
  Наступний матеріал
  Порошенко попередив, що компромісів з олігархами не буде
  Loading...