За час АТО на Сході України загинули понад 350 людей – ООН

  За час проведення антитерористичної операції проти проросійських бойовиків на Сході України загинули щонайменше 356 людей, у тому числі – 86 українських військових.


  Про це повідомляє комісія ООН з прав людини.

  За даними відомства, є докази того, що останнім часом на Сході почастішали випадки викрадення, тортур та вбивства людей. Також було зафіксовано збільшення кількості озброєних осіб і одиниць зброї у Луганській та Донецькій областях.

  "Представники "ДНР" визнали присутність громадян РФ у складі своїх збройних угруповань, у тому числі представників з Чечні та інших республік Північного Кавказу", - повідомляє представництва ООН в Україні, посилаючись на відповідну доповідь Організації.

  В ООН відзначають, що ескалація злочинної діяльності, яка призводить до порушення прав людини, більше не обмежується нападами на журналістів, окремих представників, місцевих політиків, держслужбовців і цивільних активістів. "Викрадення, затримання, жорстоке поводження, тортури і вбивства, які здійснюють збройні угруповання, зараз стосуються більш широких груп населення цих двох регіонів, в яких панує атмосфера залякування і, як наслідок, страху", - наголошується в доповіді.

  Правозахисники також висловили стурбованість ситуацією з правами людини в окупованому Росією Криму. Відзначається, що переслідуються жителі Криму, відомі своєю проукраїнською позицією, і кримськотатарські активісти.

  Глава відомства ООН з прав людини Наві Піллей закликала проросійські збройні формування в Донецькій і Луганській областях скласти зброю і почати переговори.

  Документ охоплює період з 7 травня по 7 червня.

  Нагадаємо, раніше віце-прем‘єр України Віталій Ярема заявив, що під час АТО на Сході України загинули 125 українських військових.
  Попередній матеріал
  Єврокомісар Фюле летить до Києва
  Наступний матеріал
  Вночі біля селища Щастя загинуло 15 військових, доля ще 13 - невідома