facebook.com/ato

З початку березня бойовики 135 разів застосовували "Гради" - генерал СЦКК

Керівник української сторони СЦКК генерал-майор Борис Кременецький зазначив, що бойовики зухвало продовжують застосовувати ракетні системи залпового вогню БМ-21 "Град" - з початку березня зафіксовано понад 135 випадків.

Про це повідомляє прес-центр АТО на своїй сторінці у Facebook. Бойовики вкотре вели вогонь по позиціях українських військових та об'єктах цивільної інфраструктури із заборонених Мінськими домовленостями ракетних систем залпового вогню БМ-21 "Град".

"7 та 8 серпня у вечірній час бойовики випустили по околицях н.п. Троїцьке, яке знаходиться на межі Луганської та Донецької областей, близько 65 реактивних снарядів РСЗО БМ-21 "Град". Обстріли велися з районів населених пунктів Калинове та Первомайськ", - йдеться у повідомленні.

Про ці факти було невідкладно поінформовано Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ, інспектори якої, у свою чергу, теж підтвердили ведення вогню бойовиками із, так би мовити, "відведеного" важкого озброєння.

"9 серпня о 21:40 та 21:44 проросійськими сепаратистами знову було випущено 40 реактивних снарядів з південної околиці н.п. Калинове по Троїцькому. Більше того, за даними артилерійської розвідки, бойовики цинічно встановили РСЗО "Град" усього в 10-15 метрах від житлових споруд! Про те, що вогонь вівся саме з РСЗО "Град", свідчать не лише результати візуального спостереження за обстрілами, але й огляд експертами СЦКК ділянок місцевості, куди влучили реактивні снаряди. Зокрема, були зафіксовані численні воронки від розривів глибиною до 1 метра та діаметром до 3 метрів, а також рештки реактивних снарядів "Град", випущених бойовиками", - зазначається у повідомленні.

За словами Кременецького, це свідчить не лише про фальшивий характер заяв самопроголошеного керівництва сепаратистів, а й про їхні справжні наміри - дестабілізувати ситуацію у зоні конфлікту та підірвати процес імплементації Мінських домовленостей.

Нагадаємо, впродовж доби терористи 127 разів відкривали вогонь з "Градів" та мінометів по позиціях АТО.

/
/
/
/

Попередній матеріал
До Литви на психологічну реабілітацію вирушили 9 дітей учасників АТО
Наступний матеріал
Порошенко доручив поінформувати місію ОБСЄ про порушення бойовиками Мінських угод