5.ua

Викладачів вишів і наукових співробітників хочуть звільнити від мобілізації

  Парламент хоче звільнити від мобілізації викладачів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівня акредитації, які мають науковий ступінь і звання (кандидата наук, доктора наук, доцента, професора).

  Крім того, можуть оминути службу наукові співробітники, які мають науковий ступінь та звання, ведуть наукову діяльність і дослідження в прикладній і фундаментальній науці, передає видання "Радіо Свобода".

  У повідомленні йдеться, що ці зміни до закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" за основу підтримали 283 депутати. Парламентар від "Блоку Петра Порошенка" Олег Барна зауважив, що вже надійшло багато звернень від педагогів щодо необхідності таких змін.

  "Звільнивши від мобілізації студентів ми не подумали про те, хто їх вчитиме як у школах, так і вищих навчальних закладах. Це найбільш організовані і порядні люди, на яких тримається наука", –наголосив Барна.

  За задумом авторів відповідного законопроекту, це дозволить зберегти науковий потенціал України, дасть змогу студентам здобувати якісну вищу освіту, забезпечить розробку і впровадження наукових досягнень в економіку країни та її обороноздатність. Також у пояснювальній записці до законопроекту акцентується на тому, що знайти відповідну заміну мобілізованому викладачу чи науковцю фундаментального напрямку практично неможливо.

  Попередній матеріал
  Міліція виявила на Донеччині плантацію конопель
  Наступний матеріал
  Окупаційна влада Криму закрила доступ кримчанам до ex.uа

  По речовому забезпеченню п'ятої хвилі мобілізації стався півторатижневий провал - радник Президента

  "Кіборг": якби держава краще ставилась до бійців АТО, більше військових лишалися б на службі після демобілізації

  "Правий сектор" призупинив мобілізацію бійців

  Артисти Львівської опери отримали близько 35 повісток про мобілізацію

  До Дніпропетровська повернулося понад 40 демобілізованих бійців

  5 канал - трансляція наживо