volynpost.com

Волонтерів, які перевозили з Польщі бронежилети для українських військових, можуть засудити на 10 років

  Польські бронежилети для Нацгвардії будуть знищені, а волонтери, які їх купили, можуть отримати до 10 років ув'язнення.


  Про це повідомляє "Українська правда".

  Як розповіли у Фонді "Відкритий Діалог", його волонтери вже передали понад 270 бронежилетів Збройним Силам України, у тому числі - перенесли на собі через польсько-український кордон. Цей метод називається "мураха", і потребує багато часу та волонтерів для доставки більш-менш пристойної партії.

  Згідно з повідомленням, 29 березня волонтери організували поставку великої партії бронежилетів найвищих стандартів – 4 категорії (НАТО). Однак польська прикордонна та митна служба затримали цю гуманітарну допомогу, що складалася зі 42 куленепробивних жилетів. Причина – відсутність ліцензії на постачання такого обладнання.

  На той момент представники Фонду вважали бронежилети засобом захисту. Згодом до бронежилетів додалася партія із 116 касок, які везли інші волонтери. Засоби захисту були придбані легально, за зібрані з дозволу польського уряду кошти волонтерів.

  Як повідомляють польські журналісти, у вівторок, 22 липня, заступник прокурора міста Замостя, що веде справу, перевів Романа Кушніра, Андрія Хавунко та ще більше десятка волонтерів Фундації зі статусу свідків у статус звинувачуваних.

  Наразі затриманому водію та причетним волонтерам загрожує до 10 років ув'язнення за порушення митного законодавства, а саме обладнання буде знищене.

  "Для вирішення проблеми та звільнення Романа і Андрія потрібно підтвердження призначення цих бронежилетів від українського уряду. Наразі ми очікуємо листа від уряду України про те, що вказана партія бронежилетів є благодійною допомогою, не підлягає реалізації, і буде безкоштовно передана підрозділам ЗС України", - проінформували у Фонді.
  Попередній матеріал
  Полонені російські найманці розповіли - навіщо і як потрапили до України
  Наступний матеріал
  Удальцова і Развозжаєва засудили на 4,5 роки
  Loading...