5.ua

Волонтер: Нашою системою управління артилерійським вогнем зацікавилися в Міноборони

  Волонтери розробили геоінформаційну систему, яка вже встигла стати в пригоді в зоні АТО.

  Про це в ефірі "5 каналу" під час марафону "Україна понад усе" розповіла Ольга Решетилова, координатор проекту "Повернись живим".

  За її словами, група волонтерів наразі працює над масштабним проектом із впровадження системи управління артилерійським вогнем ГІС "Арта". Система дає змогу орієнтуватися на місцевості та наводити артилерію.

  "Наша ідея була така, щоб не впроваджувати цю систему в рамках одного підрозділу однієї бригади, а заводити в одну систему цілі напрями. Зараз у нас в одній на нашій системі працює 4 бригади, які дуже швидко координуються між собою", - пояснила Решетилова.

  Координатор додала, що бійці вже мали змогу оцінити її переваги під час обстрілу 34 батальйону минулого тижня.

  "Це був шок, тому що націлилися на штаби. Коли обстрілювали штаб 34-го батальйону, весь зв'язок навколо зник: не працювали ні радіостанції, ні мобільний зв'язок, нічого, лише наша ГІС "Арта", яку ми встигли встановити. І завдяки цьому штаб батальйону мав зв'язок із штабом бригади і штабом сектора, і швидко могли дати артилерійську відповідь тим, хто обстрілював", - зазначила Решетилова.

  Вона зазначила, що волонтери зверталися до Міноборони, і вже є рішення начальника Генерального штабу про те, щоб включити програму ГІС "Арта" всюди в ЗСУ. 

  Нагадаємо, волонтери запустили курс із навчання підривників.

  Попередній матеріал
  Депутат Київради: Забудовник стадіону "Старт" намагається відсудити ділянку у громади
  Наступний матеріал
  На Луганщині оперативники виявили сховок боєприпасів (фото)