5.ua

Відтепер 2 травня у Одесі щороку буде траурним

  У пам'ять про загиблих внаслідок трагічних подій, які призвели до масової загибелі людей 2 травня 2014 року в Одесі, цю дату оголошено Днем пам'яті за загиблими. Відповідне розпорядження підписав в.о. Одеського міського голови Олег Бриндак. Про це 5 травня повідомляє прес-служба міськадміністрації.


  Як повідомляється, щорічно в цей день на будівлях підприємств, установ, організацій та житлових будинків міста, буде приспущено прапор України та прапор Одеси з траурними стрічками. Також у цей день буде обмежено використання музики та проведення розважальних заходів, йдеться у повідомленні.

  Також в цей день буде обмежено використання музики і проведення розважальних заходів. 

  "Ніхто з нас не зможе забути цей страшний день. Кожен повинен зробити висновки з цієї трагедії, щоб ніколи такі події не повторилися. Щоб пам'ять про трагічні події цього дня стала самою сильною перешкодою будь-якої ворожнечі, будь-якого протистояння, зробивши неможливим їх повторення. Усі разом ми повинні зберегти це благословенне місто для наших дітей, для всіх майбутніх поколінь. Зберегти Одесу можна тільки, якщо жити у мирі", – наголосив Олег Бриндак.

  Нагадаємо, що 2 травня, в центрі Одеси відбулися зіткнення між проросійськими сепаратистами та прибічниками єдності України.  Сепаратисти застосували вогнепальну зброю і вбили кількох людей, в той же час прибічники єдності в масовій бійці відтіснили проросійських активістів, знищили їх наметове містечко.

  Забарикадувавшись у Будинку профспілок сепаратисти, почали стріляли та кидали з вікон "коктейлі Молотова" в українських активістів. Дуже швидко у Будинку профспілок сталася пожежа.

  За останніми даними під час сутичок та пожежі в Одесі 46 людей загинули, а ще понад двісті - постраждали. Одеська прокуратура "на вимогу мітингувальників" звільнила 67 сепаратистів, затриманих 2 травня. Одеську міліцію звинуватили в бездіяльності, все вище міліцейське керівництво Одеської області було звільнене.

  Натомість, у США та ЄС закликали як найшвидше розслідувати ці трагічні події в Одесі.
  Попередній матеріал
  Генпрокуратура шукає російських диверсантів, які труїли українських солдатів
  Наступний матеріал
  У "Яндекс-Україна" буде новий керівник через події в Одесі