112.ua

В Україні за 2014 рік убили 8 журналістів - МФЖ

  118 журналістів та працівників медіа загинули у 2014 році, найбільше вбивств сталось у Пакистані та Сирії, ідеться у доповіді Міжнародної федерації журналістів (МФЖ).

  Ця кількість на 13 смертей більша порівняно з минулим роком, повідомляє BBC-Україна.

  Міжнародна федерація журналістів заявляє, що однією з причин загибелі журналістів у 2014 році стали "бездумні атаки" на медійників і працівників ЗМІ у конфліктних зонах, як в Україні та секторі Газа.

  Раніше інша міжнародна організація, "Репортери без кордонів", внесла Україну до п'ятірки найбільш небезпечних для журналістів країн.

  МФЖ другий рік поспіль називає Азіатсько-Тихоокеанський регіон найнебезпечнішим для роботи медійників. Тут цьогоріч загинуло 35 журналістів.

  На Близькому Сході життя втратив 31 медійник, у Південній та Північній Америці - 26, у Африці - 17.

  В Європі було зафіксовано дев'ять насильницьких смертей працівників ЗМІ: восьмеро журналістів загинули в Україні та один - у Росії.

  Найбільш небезпечною країною для медійників називають Пакистан, де убили 14 журналістів. У Сирії позбавили життя 12 працівників ЗМІ, в Афганістані та Палестині - по дев'ять.

  В Іраку та в Україні цього року загинула однакова кількість медійників - восьмеро. Зокрема у Києві в лютому під час подій Майдану загинув журналіст газети "Вести" В'ячеслав Веремій.

  На Донбасі, де триває конфлікт, загинули семеро журналістів. Серед них - італієць Андреа Рокеллі та його перекладач Андрій Миронов, російські тележурналісти та фотограф, а також працівники ЗМІ з Донецька.

  Федерація заявляє, що оприлюднені цифри є нагадуванням про серйозність безпекової кризи для ЗМІ. МФЖ також звертається до керівництва країн з проханням зробити пріоритетною безпеку журналістів.

  Президент федерації Джим Бумела наголосив, що загрози, з якими стикаються медійники, направлені не лише на обмеження інформації, але використовуються як важелі для великих викупів і політичних поступок через насильство.

  "Як результат, деякі медіаорганізації втомилися відправляти журналістів у воєнні зони та навіть використовувати матеріал, зібраний фрілансерами у цих зонах, через страх за їхню безпеку. Відсутність поліпшення у питаннях безпеки для медіа негативно вплине на висвітлення війни, яке буде обмеженим через відсутність незалежних свідків", - сказав пан Бумела.

  Жорстоке публічне обезголовлення фрілансерів, яке здійснили бойовики "Ісламської держави", на думку МФЖ, має змінити ставлення влади країн щодо захисту журналістів.

  У Латинській Америці, зокрема у Гондурасі та Мексиці, журналісти стикаються з насильством, коли пишуть про корупцію та наркотики.

  "Рівень насильства щодо журналістів залишається неприйнятно високим у низці країн, де медійники ризикують своїм життям у повсякденній роботі", - сказав Бет Коста, генеральний секретар федерації.

  Попередній матеріал
  Рятувальники знайшли тіла чотирьох пасажирів зниклого літака AirAsia
  Наступний матеріал
  За добу позиції сил АТО обстріляли 11 разів - прес-центр АТО

  У полоні "ЛНР" залишаються два українські журналісти - НСЖУ

  Журналісти "5 каналу" стали свідками боїв у селі Піски

  Донецькі журналісти закликають бойовиків звільнити з полону журналіста Антона Скибу

  Звільнені із полону терористів журналісти "Громадського ТБ" - вже у Києві