В Україні стартував урядовий проект ведення репортажів безпосередньо із зони бойових дій

  У міністерстві інформполітики України розповіли про перші результати проекту "закріплений журналіст".

  Ідея передбачає тижневе перебування журналіста в зоні ведення бойових дій безпосередньо у бліндажах вояків. Преса таким чином закріплена за конкретним підрозділом і може бачити війну зсерпедини. Це світова практика роботи військових репортерів. Втім, в Україні вона лише починається.

  В проекті взяли участь вже 10 журналістів, переважно представники міжнародних ЗМІ. Для вітчизняних виявилось проблемою оформити військову страховку - українські компанії не страхують життя журналістів на фронті.

  Ідея "закріпленого журналіста" з'явилась для того, щоби ЗМІ, зокрема й іноземні, змогли на власні очі побачити, як Україна захищає себе, і з ким насправді воює. Один з учасників проекту, журналіст "Радіо Свобода" Михайло Штекель, розповів, що зміг застати нічні обстріли на Луганщині і зафіксувати побут вояків. А от цензури репортер не відчув.

  "На самому початку війни на Сході, журналісти, розуміючи важливість перебування з бійцями, самостійно, на рівні домовленостей з різними, тоді ще добровольчими батальйонами, робили те ж саме. Я радий, що зараз це офіціально закріплено на рівні збройних сил", - сказав Штекель.

  "Це програма американської армії, американських прес-служб, і їх робота зі ЗМІ. І тому американські ЗМІ, прес-секретарі нам надавали допомогу. Це пілотний проект. Поки є чотири точки. Це початок більш плідної співпраці військових та журналістів", - заявила Тетяна Попова, заступник міністра інформаційної політики.

  Попередній матеріал
  Один із постраждалих у день "Маршу рівності" міліціонерів досі у реанімації
  Наступний матеріал
  У Британії відбувся чемпіонат зі жбурляння пирогів із кремом