Українські конструктори представили мобільну казарму для бійців АТО

Дніпропетровські конструктори разом із волонтерами хочуть кардинально змінити умови проживання бійців на передовій.

Вони презентували мобільну казарму. Розробка, виготовлення та матеріали конструкції виключно українські. Військові, кажуть, що це як номер люкс порівняно з нинішніми умовами проживання на передовій. Втім і ціна відповідна - понад мільйон гривень.

Демобілізований військовослужбовець 93-ї механізованої бригади Іван Начовний рік був на передовій і знає, в яких умовах зазвичай живуть солдати. "Намети 80-х років, у яких уже шви розходяться, рами відсутні, плюс відсутність твердої підлоги, що сильно дратує. Особливо коли роса виступає, або щось їще, потім проблеми зі спиною у хлопців" - нарікає військовослужбовець.

На солдатському ліжку, яке розробили автори проекту, може розмітитися людина навіть двометрового зросту. Загалом мобільна казарма площею 65 квадратних метрів розрахована на 32 бійця. Є шафи та навіть кондиціонери. Розгортається такий будинок на місці дислокації за півгодини.

Перший демонстраційний екземпляр казарми виготовлений на кошти благодійників. Волонтери планують зібрати ще дві мобільні казарми, але дещо інших модифікацій.

"Такі ж є модульні системи найрізноманітніші. Це можуть бути інженерні системи, радіотехнічні системи, санітарні кімнати, госпіталі. Ми повинні в Україні каардинально міняти ставлення до солдатів і офіцерів", - стверджує Павло Хазан, голова правління "Фонду оборони країни".

Розробники кажуть, що можуть виготовляти по п‘ять модулів щодоби. Був би замовник. Демонстраційні моделі дніпропетровські волонтери планують показати представникам міністерства оборони. І вже після оглядин їх відправлять на схід.

Наталя Світлова, Андрій Ковбаса, "5 канал"

Попередній матеріал
Юнацька збірна України з футболу припинила боротьбу на чемпіонаті світу
Наступний матеріал
На чемпіонаті Європи зі стрибків у воду українка здобула "золото"