Штайнмаєр 5.ua

Україна та Росія наблизилися до укладення угоди щодо відведення важкого озброєння на Донбасі - Штайнмаєр

  Значний прогрес у переговорах Нормандської четвірки відзначає міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

  Про це він заявив після зустрічі глав МЗС "нормандської четвірки" у Берліні, передає "Радіо "Свобода". За словами чільника німецького МЗС, Україна та Росія наблизилися до укладення угоди щодо відведення важкого озброєння від демаркаційної лінії та відмови від мінування території. Штайнмаєр також відзначив, що упродовж останніх двох тижнів сторони дотримуються припинення вогню.

  "Ми повинні бути наполегливі у впровадженні Мінських угод. Поки що наші досягнення не такі, як би мені хотілося, але ці дебати були значно продуктивнішими за попередні. Сподіваюся, ми сприяли деескалації ситуації на Сході України та заклали підґрунтя для зустрічі президентів і канцлера Німеччини 2 жовтня, де цей процес обговорюватимуть далі", - сказав Штайнмаєр.

  Під час переговорів країни також домовилися щодо запланованих місцевих виборів на Донбаі, які мають відбутися відповідно до правових норм і під наглядом ОБСЄ. Міністри також домовилися про конкретні кроки щодо гуманітарної допомоги Донбасу, зважаючи на наближення зими.

  Нагадаємо, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що на переговорах у Берліні не вдалося досягти прогресу щодо обміну заручниками та повернення Україні контролю за її ділянкою російсько-українського кордону на Донбасі.

  Попередній матеріал
  Сутички на Храмовій горі в Єрусалимі: група палестинських мусульман напала на ізраїльських поліцейських
  Наступний матеріал
  У Португалії відбувається фестиваль світла