5.ua

Україна поставить на кордоні з Росією мото-маневрені групи швидкого реагування

  Україна поки що фізично не зможе повністю перекрити кордон з Росією, але значно посилити його цілком здатна.
  Про таке в ефірі "5 каналу" заявив народний депутат (фракція УДАР) Віктор Чумак.

  "Коли ми зараз говоримо про те, що потрібно перекрити кордон (з Росією – Ред.), ми його все одно не можемо перекрити фізично на кожному метрі, на кожному кілометрі. Скоріше за все, це можна зробити відповідними заходами військового характеру. Яким чином: наприклад, на всі дороги, які є, поставити мото-маневрені групи. Я не думаю, що їх можна зробити великими – це найбільше 100 людей з якоюсь технікою БМП, іншими машинами, які можуть дуже швидко реагувати на ситуацію, яка виникає на кордоні. Вони не будуть перекривати кордон фізично, кожен метр чи сантиметр, вони будуть реагувати на ситуацію", – зазначив нардеп.

  За думкою Чумака, у разі прориву державного кордону на одній ділянці, бійці таких груп зможуть швидко пересуватися на місце події. Та мова йде про створення тимчасових сил швидкого реагування на кордоні з Росією.

  "Але тут вже повинні діяти всі можливі засоби для запобігання цим проривам. Які це засоби? Це засоби розвідки, це засоби агентурної розвідки, яка буде працювати за кордоном, це засоби роботи з місцевим населенням, яке буде працювати у прикордонній смузі, це засоби військо-повітряної розвідки, які можуть застосовуватися за допомогою літаків. Оце і буде перекриттям кордону, але це потрібно було зробити раніше", – заявив Чумак.

  Нардеп утримався від коментарів, чому такі дії не було зроблено ще з цієї весни.

  Варто нагадати, що українські військові мають плани з повітря знищувати терористів при перетині ними українського кордону.
  Попередній матеріал
  Вантажівки з терористами на кордоні з Росією буде знищувати українська авіація
  Наступний матеріал
  У США військовий винищувач впав на житловий будинок