фото ТСН

Україна перешкоджає зустрічі російських дипломатів із затриманими ГРУшниками - посольство РФ

  Українська влада перешкоджає зустрічі російських дипломатів із затриманими в Луганській області спецпризначенцями ГРУ ЗС РФ Олександром Алєксандровим і Євгеном Єрофєєвим.

  Про це сказав тимчасовий повірений у справах Росії в Україні Андрій Воробйов, заява якого наводиться на сайті посольства РФ.

  "Українська влада перешкоджає нашій зустрічі із затриманими, свідомо дезінформуючи громадськість і самих затриманих про їх справжній стан. Це означає тільки одне: згадані російські громадяни піддаються психологічній обробці", - сказав Воробйов.

  За його словами, "минуло вже п'ять днів з того моменту, як посольство Росії в Києві офіційно вручило українській стороні запит про зустріч із затриманими російськими громадянами".

  "Відповіді ми досі не отримали", - підкреслив Воробйов.

  Він також заявив, що в п'ятницю російського консула не пустили в лікарню до затриманих.

  "У цей день відбулося судове засідання за визначенням їм запобіжного заходу. Засідання велося в режимі відеоконференції: монітори були встановлені в лікарняній палаті, щоб затримані могли де-факто брати участь у засіданні. Тим часом у відповідальні моменти засідання відеозв'язок із затриманими переривався. Що відбувалося в ці хвилини в палаті з Єрофєєвим і Алєксандровим, ми не знаємо. Але після так званої технічної перерви хлопці міняли свою позицію", - зазначив Воробйов.

  Окрім цього він додав, що днями росіян в лікарні відвідали високі представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, які обіцяли сприяння в отриманні дозволу на зустріч.

  Крім того, він заявив про безпрецедентну інформаційно-психологічну кампанію, розгорнуту в українських ЗМІ навколо Єрофєєва і Алєксандрова, одним із лейтмотивів якої є приказка "російські кинули своїх".

  Раніше радник голови Служби безпеки України Маркіян Лубківський заявляв, що у затриманих росіян є право на відвідування адвокатами і дипломатами.

  Тим часом Єрофеєв і Алєксандров знаходитимуться на лікуванні, в ході якого паралельно проводитимуться і слідчі дії. Заарештованих відповідно до закону допитують у присутності адвоката, а також  представників міжнародних гуманітарних організацій: ОБСЄ та Червоного хреста.

  Водночас, представники російського посольства у Києві до своїх співвітчизників не поспішають. Виправдовуються вихідними.

  Нагадаємо, в суботу, 16 травня, під час штурму українських позицій в місті Щастя Луганської області в полон потрапили двоє спецназівців ГРУ ЗС Російської Федерації.  Наразі вони перебувають у військовому госпіталі в Києві. Пізніше голова СБУ Валентин Наливайченко заявив, що полонені спецназівці будуть притягнуті до кримінальної відповідальності за участь у терористичній діяльності так званої "ЛНР". 

  Як з'ясувалося, за словами СБУ, російський спецназівець Олександр Алєксандров, свідомо поїхав убивати українців, бо не міг виплатити кредит за машину. А також стало відомо, що один із ГРУшників потрапив до України за наказом свого військового підрозділу - в цьому він зізнався ОБСЄ.

  Попередній матеріал
  Терористи обстріляли з мінометів Станицю Луганську: згоріли два житлові будинки
  Наступний матеріал
  Журналіст зняв колону російської військової техніки, що рухається до українського кордону

  Суду ГРУшники чекатимуть у спецпалатах - СБУ

  Росія офіційно не зверталась з приводу зустрічі з затриманими ГРУшниками - СБУ

  Від полонених ГРУшників відмовилися усі в Росії, це неможливо цензурно описати – російський журналіст

  Російська поліція затримала журналіста, який спробував дізнатись правду про затриманих в Україні ГРУшників