facebook.com / UkraineMFA

Україна надала ОБСЄ докази постачання на Донбас ракетних комплексів з Росії

  Україна сьогодні в рамках чергового засідання Форуму ОБСЄ з питань співробітництва в галузі безпеки звернулася до Росії з вимогою надати роз'яснення, яким чином ПЗРК "Ігла" потрапили з російської військової бази до рук проросійських сепаратистів на сході України. Про це пише УНІАН з посиланням на Департамент інформаційної політики Міністерства закордонних справ.


  Як повідомляється, компетентними органами України отримано фотодокази російського походження ПЗРК (переносні зенітно-ракетні комплекси), що застосовуються терористами у Донецькій та Луганській областях.

  "Так, 6 червня після відбиття атаки терористів на пункт пропуску "Маринівка" (Донецька область) на місці бойових дій було знайдено ящик від виробів "9М39" (ПЗРК "Ігла"). Пакувальний листок, що знаходився у ящику, свідчить про те, що зазначені ПЗРК зберігалися з 2001 року у військовій частині протиповітряної оборони ЗС Росії № 33859 (Єйськ, Краснодарський край). Остання відмітка про перевірку їхньої наявності у місці зберігання на складі в/ч № 33859 датована 12 квітня 2014 року. Це наочно демонструють наведені фотоматеріали", - сказано в повідомленні.

  Зазначається, що, таким чином, ще 12 квітня зазначені ракетні комплекси зберігалися на військовій базі ЗС РФ у Єйську, а вже 6 червня використовувалися терористами при штурмі пункту пропуску "Маринівка" на українсько-російському кордоні.

  Кац докиПЗРК2 facebook.com UkraineMFA

  Кац докиПЗРК1 facebook.com UkraineMFA

  Кац докиПЗРК facebook.com UkraineMFA

  У МЗС наголосили, що передача Російською Федерацією ПЗРК терористам не лише підтверджує факти прямого втручання у внутрішні справи України та підтримку Росією тероризму як явища, але є грубим порушенням російською стороною міжнародних зобов'язань щодо контролю за зберіганням і передачами ПЗРК в рамках Вассенаарської домовленості – "Елементів експортного контролю за переносними зенітно-ракетними комплексами".
  Попередній матеріал
  Верховна Рада заборонила чиновникам закривати школи
  Наступний матеріал
  Українська діаспора просить Раду пустити через кордон військові аптечки для бійців на Сході