непал
5.ua

У великих міста Непалу рятувальні роботи майже завершені, офіційна кількість загиблих зросла до близько 7,3 тис. осіб

Непал дякує іноземним рятувальникам і просить їх або повертатися додому, або вирушати на допомогу до віддалених районів країни. Тим часом пошуково-рятувальні операції в Непалі тривають, кількість жертв щодень зростає.

У Катманду та великих містах рятувальні роботи майже завершені і далі місцеві фахівці здатні впоратися самі. Про це заявив міністр інформації Непалу Мінендра Риджал. Зараз у країні працюють понад 4 тисячі рятувальників із 34 держав. Посадовець також навів останні дані щодо жертв землетрусу. Натепер офіційна кількість загиблих - 7  276 людей. Втім, за словами урядовця, ця цифра значно зросте. За його словами, рятувальники припускають, що кількість загиблих збільшиться щонайменше до 10 тисяч людей.

За даними ООН, у країні зруйновані щонайменше 600 тисяч будинків. Із 28 мільйонів населення від землетрусу - постраждали 8 мільйонів, два з них - залишилися просто неба. Їм знадобиться цілковите забезпечення принаймні упродовж трьох місяців. За даними ЮНІСЕФ – землетрус зачепив понад 1,5 мільйона дітей. Дитячий фонд ООН планує відправити до країни мобільні шпиталі та школи. Євросоюз тим часом допомагає фінансово: Єврокомісія пообіцяла Непалу 16,5 половиною мільйонів євро на відновлення інфраструктури.

У Катманду сьогодні, попри скрутні часи, свято на руїнах: буддисти збираються, щоби відзначити день народження Будди. Зазвичай святкують весело, але нині - моляться за загиблих і просять полегшити страждання тих, хто вижив.

У Непалі досі зниклими безвісти вважаються 109 туристів, 57 громадян з-за кордону - серед загиблих. Ще 50 іноземців – поранені. Серед загиблих туристів – 18 альпіністів, що у момент землетрусу прямували на вершину Евересту. У міністерстві інформації Непалу також повідомили, що шерпи - народ, який мешкає біля підніжжя гір і здебільшого водить туристів у гори, - відмовилися відбудовувати туристичну стежку. Вона зруйнована лавиною, що зійшла після землетрусу. Тож принаймні цьогоріч  туристичний сезон на Евересті закритий.

Попередній матеріал
Італія врятувала 800 нелегалів у Середземному морі за останню добу
Наступний матеріал
Волонтери на Дніпропетровщині провели благодійний продаж червоних маків, щоб допомогти ветеранам

Іл-76 готовий до вильоту з Делі для евакуації українців з Непалу

Українців із Непалу завтра мають евакуювати чартерним літаком - Шкіряк

Непал оприлюднив останні дані щодо жертв землетрусу

Український Іл-76, яким мають евакуювати українців із Непалу, пройшов регламентні роботи