У Широкиному створять 30-кілометрову зону безпеки – Марчук

  У селі Широкине, що на Донеччині, планують створити 30-км зону безпеки: сили антитерористичної операції та бойовики мають відвести важке озброєння від центру населеного пункту на 15 км.

  Про це повідомив представник України у робочій підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи Євген Марчук на своїй сторінці у Facebook.

  "Бойовики вийшли із Широкиного, але артилерійські позиції не змінили. Попередньо погоджено, що в центрі Широкиного буде встановлений цілодобовий спостережний пункт Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ, яка збільшує для цього кількість персоналу", - написав Марчук.

  З його слів, також завершується погодження участі українських і російських військових, які входять до СЦКК (Спільного центру контролю і координації), у заходах з контролю ситуації в Широкиному у взаємодії з ОБСЄ.

  "Ще дуже багато роботи. Розмінування, санітарно-епідемологічні проблеми, об'єкти життєзабезпечення, забезпечення правопорядку в самому Широкіно. Тут ще не все остаточно погоджено. А головне – це відведення на 15 км важких озброєнь (артилерія, танки і міномети) від центру Широкиного обома сторонами. Тобто створення 30-кілометрової зони безпеки. Йде погодження з російською стороною", - зазначив Марчук.

  Він також додав, що "це рутинна і нервова робота - точні географічні координати, топографія, оцінка на місцевості, обставини тактичного і стратегічного характеру та багато іншого".

  На його думку, найголовніша проблема в тому, що після Мінських домовленостей від 12 лютого 2015 року і вересня 2014 року…, бойовики при підтримці Росії не дотримувались їх виконання. Вони, порушуючи ці домовленості, зайняли Дебальцево, частину Широкиного і вторглися в декілька так званих сірих зон по всій лінії зіткнення і в порушення цих угод, продовжують і далі використовувати важкі озброєння при обстрілах".

  Саме тому українська сторона не може поспіхом розпочати демілітаризацію Широкиного. "Демілітаризація Широкиного ще тільки розпочинається. Паралельно іде дуже непростий процес погодження з російською стороною відведення важких озброєнь калібром менше 100 мм для артилерії, для мінометів 85 мм. та танків по всій лінії зіткнення на максимальну дистанцію ефективності їх озброєння. Тут є деякі плюси, але до остаточного погодження ще потрібно багато попрацювати. Завтра робота в Мінську", - підсумував Марчук. 

  Попередній матеріал
  Українці вибороли "золото" та "срібло" на командному чемпіонаті світу з більярду
  Наступний матеріал
  У Греції можуть вдатися до випуску особливих боргових розписок