Обозреватель

У мережі оприлюднили розповідь українських бійців, які затримали російських спецназівців

  На записах воїни докладно викладають обставини захоплення російської розвідгрупи бійцями-харків'янами з 92-ї окремої моторизованої бригади.

  Відео на сайті "Обозреватель" оприлюднив народний депутат Борис Філатов. "Розкажіть людям, вони повинні знати своїх героїв", – написав політик.

  Згідно з повідомленням, 16 травня в 14:30 в районі опорного пункту "Фасад" (правий берег річки Сіверський Донець, протилежний від Щастя і основних українських позицій) під час несення служби на посту молодший сержант Євген З. із позивним "Жук" почув глухий звук пострілів і короткий зойк. Виглянувши у траншею, "Жук" виявив свого товариша по службі, молодшого сержанта Вадима Пугачова, який нерухомо лежав у траншеї вниз головою. Потім, почувши виразний тупіт ніг у заростях, приблизно в 40 метрах від траншеї, відкрив автоматний вогонь на звук.

  Як пізніше він розповів співтоваришам, по зойку зрозумів, що поранив одного з утікачів. Після цього, викликавши підкріплення, намагався надати медичну допомогу Пугачову, який, як виявилося згодом, отримав 6 вогнепальних поранень, несумісних з життям. Потім прибули бійці рідної Євгену 5-ї роти, а також – окремої розвідроти 92-ї ОМБр, після чого і були затримані російські розвідники.

  Борис Філатов зазначив: Євген З. – звичайний хлопець, числиться в ремроті 92-ї бригади. В даний час прикомандирований до 5 роти 1-ї батальйонної тактичної групи. На опорний пункт "Фасад" пішов служити добровольцем.

  За словами лейтенанта Богдана К. (позивний "Рекс", командир взводу окремої розвідроти 92-ї ОМБр), він прибув на місце зіткнення разом з командиром бригади – полковником Віктором Ніколюком і групою розвідників. Вони виявили і роззброїли поранених бойовиків противника і, надавши їм першу медичну допомогу, направили їх під охороною в польовий військовий госпіталь, розташований у місті Щастя.

  Полонені при затриманні опору не чинили, і відповідно до правил Конвенції про поводження з військовополоненими – представилися військовослужбовцями 3-ї бригади спецназу ГРУ ГШ РФ, й допомагали бійцям бригади в наданні їм медичної допомоги. Дізнавшись від полонених, що з ними був ще третій військовослужбовець, який зник, група під командуванням комбрига організувала пошук і переслідування цього третього диверсанта, проте пошуки не увінчалися успіхом, оскільки хлопці потрапили під мінометний обстріл з боку ворога.

  В результаті поранений один військовослужбовець розвідроти (позивний "Вільха") і двоє бійців батальйону "Айдар".

  Бійці "Айдару" приєдналися до пошукової групі вже після полону російських військовослужбовців, зазначив Філатов.

  У повідомленні опубліковане відео розповідей бійців 92-ї ОМБр "Жука" і "Рекса", а також лікаря "Айдару" Григорія Максимця.

  Попередній матеріал
  Росія виділяє на місяць близько 10 млрд рублів на утримання бойовиків на Донбасі – Лисенко
  Наступний матеріал
  Україна забезпечує доставку гуманітарної допомоги і на окуповані території – Лисенко

  Росія виділяє на місяць близько 10 млрд рублів на утримання бойовиків на Донбасі – Лисенко

  Російські блогери знайшли свіжі поховання убитих на Донбасі російських спецназівців

  "Не убивайте мене, я росіянин" – офіцер ЗСУ розповів подробиці захоплення в полон спецназівців РФ

  Під Маріуполем терористи попросили перемир’я, після чого підступно атакували бійців "Азову"