Темур Юлдашев
5.ua

У Києві попрощалися із загиблим на Савур-Могилі героєм з Луганську

Із загиблим на Савур-Могилі Темуром Юлдашевим сьогодні прощалися у Києві. Іще на початку російської агресії він створив батальйон для протистояння бойовикам і сепаратистам у його рідному Луганську. Потрапляв у полон, місяць просидів у підвалах Луганської СБУ, але і після звільнення повернувся на передову. У нього залишилася дружина і п'ятеро дітей.

У вівторок волонтери, бійці, друзі і вдячні українці, які ніколи не були знайомі з Темуром, прийшли віддати йому останню шану. Авторитетний тренер-штангіст із Луганська одним із перших зібрав добровольчий батальйон, щоб захистити рідне місто від проросійських сил. Про ті дні у Луганську згадує земляк Темура, Костянтин Реуцький.

"Для луганчан Темур є символом боротьби за свободу, за український Луганськ. Він був активним і принциповим. І якщо би більше було таких людей, як Темур, можна було би зробити так, щоб цього не сталося", - сказав громадський актвіст Костянтин Реуцький.

Торік у квітні Темур Юлдашев потрапив у полон. Більш як місяць просидів у приміщенні місцевої СБУ. Айдарівець Олександр Голубєв пригадує, як звільняв і вивозив Темура на безпечну територію.

"Він мене всю дорогу питав - ну що, ми можемо розслабитися? Я кажу - ні ще. Коли я йому сказав, що все, можемо розслабитися, він відкрив вікно, висунувся назовні наполовину, кричав, сміявся. Це було настільки сильно, що я реготав разом з ним", - згадав яскравий епізод Олександр Голубєв, військовослужбовець батальйону "Айдар" ЗСУ.

Після полону Олександр просив друга не йти на передову. Про це ж мріяла і дружина Віолетта, яка тепер сама виховує п'ятьох дітей.

"Я запитала: Темур, як же я залишуся з п'ятьма дітьми? А він сказав: Віолочка, ти впораєшся. Я знаю, ти завжди з усім справлялася. Ти зрозумій, там хлопці, котрі мені повірили. Вони мене чекають, Я не можу їх кинути", - розповіла Віолетта Юлдашева.

Безстрашний Темур Юлдашев воював у одній із найгарячіших точок - на Савур-Могилі, розповідає майор Вихор, який стояв на кургані з Темуром пліч-о-пліч. Загинув герой у День Незалежності, 24 серпня 2014-го.

"Він був справжній мужик, кремінь, він був герой. І для мене була велика честь воювати разом з ним. А загинув він підло, від рук бандита. Бандити розстріляли із засідки автомобіль, в якому вивозили поранених. Там був Темур", - розповів "Вихор", військовослужбовець ЗСУ.

Наталія Жижко, Олексій Стройков, "5 канал"

Попередній матеріал
Порошенко призначив керівників військово-цивільних адміністрацій у деяких районах Донбасу
Наступний матеріал
На Донеччині виявили черговий схрон зі зброєю та боєприпасами

Герой, який врятував бійців, затиснувши гранату в руках, повернувся із лікування у Польщі

У київській школі встановили меморіальну дошку на честь бійця, який загинув у зоні АТО

У Черкасах встановили меморіальну дошку загиблому капітану міліції Володимиру Ложешнікову