5.ua

У Донецьку пройшов перший страйк проти сепаратизму

  Попереджувальний страйк проти насильства і сепаратизму, до якого закликав Рінат Ахметов, відбувся о 12-й годині. На підприємствах, які підтримали акцію, увімкнули гудки сирен. Чути було й церковні дзвони.


  До заходу приєдналися й місцеві автомобілісти. Вони їздили центром міста з увімкненими клаксонами. Багато з них були прикрашені українською символікою. Далі колона рушила до стадіону "Донбас Арена". На в'їзді на стоянку їх зустрічали четверо озброєних людей в камуфляжах із георгіївськими стрічками. Вони вибірково пропускали автівки, а в деяких журналістів запитували, навіщо вони сюди приїхали та на чиєму вони боці. Всередині стадіону зібралося кілька сотень людей. На великому екрані їм демонстрували звернення Ріната Ахметова. Після завершення заходу, який тривав менш як півгодини, пролунав ще один "гудок миру", після чого його учасники роз'їхалися.

  Разом із цим, невідомі з битками нападали на автівки, які підтримали акцію підприємців проти сепаратизму у Донецьку. Про це повідомляє Лігабізнеcінформ з посиланням на очевидців подій. За їхньою інформацією, близько 3 десятків молодиків ходили центром міста і вишукували автомобілі, які гудками підтримували акцію. Ці машини вони закидують камінням і б'ють палицями. Місцеві так звані "правоохоронці" не втручаються і не заважають зловмисникам чинити злочин.

  У водіїв, які фільмували напади, злочинці вимагали стерти відео. Крім того, за інформацією видання "Острів", терористи навідалися до місцевих таксистів і, погрожуючи фізичною розправою, наказували не підтримувати акцію.

  Розпочати страйк, нагадаємо, закликав працівників своїх підприємств бізнесмен Рінат Ахметов. Відповідне відеозвернення з'явилося напередодні. Мільярдер зауважив – лідери так званої "Донецької народної республіки" нічого не зробили для життя регіону, а лише створюють загрозу для простих громадян Донбасу.

  Рінат Ахметов заявив: "Нас не запугать никому! В том числе и тем, кто называет себя некой "Донецкой народной республикой". Скажите мне, пожалуйста, кто в Донбассе знает хоть одного представителя этой ДНР? Что они сделали для нашего края? Я призываю все трудовые коллективы выйти завтра на предупредительный протест по месту работы. И этот митинг начнётся завтра в полдень, с гудка, который прозвучит на всех предприятиях Донбасса".

  Водночас, на заяву Ахметова вже відреагував міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. У своєму Facebook він наголосив, що сила та енергія людей вплине на терористів значно краще будь-якої антитерористичної операції.

  Сьогодні ж про початок щоденного страйку на комбінаті імені Ілліча та "Азовсталі" заявили їхні керівники, про це повідомляють місцеві ЗМІ Маріуполя.

  Як зауважили директори підприємств Юрій Зінченко та Енвер Цкітішвілі – протест триватиме до того часу, коли ситуація в регіоні повністю стабілізується. Тож відсьогодні, щодня з 12-ї до 15-ї основні цехи підприємств "Метінвесту" будуть зупиняти свою роботу. Мета страйку – показати незгоду із ідеями сепаратистів та прибічників так званої "Донецької народної республіки". Металургійне виробництво зазнає збитків та не може здійснювати угоди через загострення на Сході країни та дії озброєних формувань – зауважили керівники підприємств.

  Нагадаємо, напередодні Ахметов чи не уперше різко висловився проти сепаратистів, назвавши їхні дії "геноцидом Донбасу".

  Попередній матеріал
  Комісія ”Укрзалізниці” вирушить у Підмосков`я на місце зіткнення поїздів
  Наступний матеріал
  У Китаї на комп‘ютери в держустановах заборонили встановлювати Windows 8