twitter / Andrij Melnyk

У Берліні розпочалася зустріч глав МЗС у "нормандському форматі"

  Перед переговорами Клімкін провів "дружню бесіду" з французьким і німецьким колегами.

  Про початок зустрічі повідомив посол України в Німеччині Андрій Мельник на своїй сторінці у Twitter

  Він написав, що "у Берліні стартувала зустріч глав МЗС у нормандському форматі".

  Андрій Мельник також повідомив, що перед переговорами міністр закордонних справ України Павло Клімкін провів "дружню бесіду" з німецьким і французьким колегами.

  Окрім того, дипломат поділився деталями зустрічі: "Триває непроста дискусія щодо імплементації Мінських зобов'язань про відведення важкої зброї і доступ для Місії ОБСЄ".

  Як повідомляв 5.ua, 10 вересня 2015 року "Нормандська четвірка" під час телефонної розмови обговорила стан виконання Мінських домовленостей і відзначила необхідність підписання найближчим часом документу щодо відведення від лінії зіткнення озброєння калібром менше 100 міліметрів. Говорили й про належний моніторинг інспекторами ОБСЄ, зокрема, й шляхом створення постійно діючих спостережних пунктів вздовж лінії зіткнення. Президент України наголосив на необхідності виведення усіх іноземних військ з окупованих територій та відновлення повного контролю України над державним кордоном. Загалом лідери України, Німеччини і Франції погодилися, що проведення псевдовиборів в окремих районах Донецької та Луганської областей буде порушенням Мінських домовленостей і поставить під загрозу весь процес подальшого політичного врегулювання.

  Попередній матеріал
  Декомунізація на Черкащині - Леніна "проводжали" краном-тягачем
  Наступний матеріал
  РФ відмовилася віддати заручників і окуповану частину українського кордону - Клімкін