5.ua

Турчинов: трагедія в Маріуполі – наслідок невдалого прориву бойовиками лінії оборони

Трагедія у Маріуполі – наслідок невдалої спроби російсько-терористичних військ лінії оборони сил АТО.

Про це в ефірі "5 каналу" заявив секретар РНБО Олександр Турчинов.

"Російська Федерація, президент Росії Путін ставлять на меті не розв’язання проблеми в першу чергу мирним шляхом, а саме дестабілізацію ситуації в країні, спробу прорвати оборону, яку сьогодні ми тримаємо на Сході, і, фактично, знищення України як незалежної суверенної країни. Це їх мета", - заявив голова РНЬО.

"І саме тому, коли вони побачили, що більше аргументації нема щодо тих позицій, які готувалися до переговорів в Астані, в тому числі за участі європейських лідерів, вони дали відмашку на активізацію вогневої війни проти нас. Ну і після Радбезу, який пройшов у Москві, під головуванням Путіна, вони розпочали  наступальні операції, про які ми попереджали і розуміли, що та концентрація військ, в тому числі російських кадрових військових, які стягуються до лінії зіткнення – це не може бути просто спробою вивчити ситуацію і відпочити ближче до українських військ, безумовно – це була концентрація військ для наступу", - підкреслив Турчинов.

"Ми сьогодні бачимо, що фактично в щоденному режимі відбуваються активні спроби у різних місцях прорвати ту лінію оборони, котру тримають наші Збройні сили і Національна Гвардія. І коли вони не можуть це зробити – відбуваються такі страшні злочини, як у Маріуполі, коли не маючи можливості прорвати оборону, вони просто обстріляли мирне місто і загинули ні в чому не винні мирні люди", – заявив політик.

Попередній матеріал
Терористи завдали 87 атак силам АТО за добу - штаб
Наступний матеріал
Сьогодні у Мінську відбудеться зустріч тристоронньої контактної групи – МЗС Білорусі

Турчинов звинуватив Путіна у злочині проти людяності

В Росії прийнято рішення про повномасштабний наступ на Донбасі – Турчинов

Турчинов: Путін несе пряму відповідальність за злочинний обстріл Маріуполя

Ворог може провести потужні наступальні операції найближчим часом – Турчинов