5.ua

Туреччина евакуює із зони АТО етнічних турків

  Евакуація відбувається на прохання самих людей.

  347 турків-месхетинців вирушили з Харківського міжнародного аеропорту двома авіарейсами до турецького міста Ерзинджан. Як повідомляє "Радіо Свобода", таким чином уряд Туреччини починає вивозити етнічних турків із міст зони АТО на сході України на прохання самих людей.

  За словами посла республіки Туреччина в Україні Йонета Джан Тезеля, протягом місяця планується відправити до країни три тисячі людей.

  "В Україні мешкає близько восьми – дев'яти тисяч турків-месхетинців, значна частина з них – на околицях Слов'янська. Внаслідок бойових дій, які проходять з минулого року, у багатьох людей пошкоджені будинки і поля стали непридатними для обробки. Ці люди звернулися то турецького уряду за допомогою", – розповів Йонет Джан Тезель.

  По прибутті людей до міста Ерзинджан, їм нададуть житло. Посол Туреччини обіцяє, що влада всіляко сприятиме із працевлаштуванням переселенців з України.

  Йонет Джан Тезель каже, що акція з переселенням етнічних турків ніяк не пов’язана із загостренням відносин Туреччини з Росією.

  Нагадаємо, на початку грудня прем'єр-міністр Туреччини заявив, що Росія проводить етнічні чистки в сирійській провінції Латакія, цілеспрямовано завдаючи ударів по позиціях сирійських туркменів.

  Попередній матеріал
  В Дамаску під час авіаудару загинув лідер коаліції сирійських повстанців
  Наступний матеріал
  Президент Туреччини випадково врятував самогубця - ЗМІ