5.ua

У ЦВК закрили доступ до реєстру виборців на Донеччині через бездіяльність СБУ

  Центральна виборча комісія була змушена закрити доступ до реєстру виборців ряду районів Донецької області у зв’язку з тим, що СБУ не гарантує несанкціонованого втручання в реєстр.

  Про це сказав т.в.о. керівника служби розпорядника Державного реєстру виборців Олександр Стельмах, повідомляє УНІАН.

  "Мова йде про тимчасове відключення від реєстру виборців низки районів Донецької області, поки там така незрозуміла ситуація", - сказав він.

  "А що стосується наших спільних з СБУ дій, не знаю... Вони так написали. Насправді зрозуміло, що коли ми заблокували доступ, то значить, СБУ не виконало своїх обов'язків. Адже якби все було правильно, то блокування б не відбулося. А коли ми змушені були закрити доступ, то це означає, що там - складна ситуація", - додав Стельмах.

  Також він зазначив, що доступ до реєстру виборців Центрвиборчкомом буде поновлено, як тільки ситуація на місцях нормалізується.

  Крім того, Стельмах зауважив, що закриття доступу до реєстру виборців не означає, що на Донеччині припинено опрацювання баз даних виборців: "Не можна сказати, що актуальність того чи іншого сегменту реєстру виборців у якомусь жахливому стані. Там все одно триває опрацювання. Відомості про виборців подаються суб'єктами подання, і коли ситуація дозволить, вони будуть опрацьовані. До того ж, система реєстру працює по всій країні, і ми можемо діяти хитро в складній ситуації, опрацьовуючи дані у сусідніх відділах. В будь-якому випадку цю ситуацію не можна порівнювати з кримською. Це - тимчасові заходи".

  Нагадаємо, центральна виборча комісія блокувала доступ до бази даних Державного реєстру виборців органам Держреєстру, утвореним в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, що не  завадило відбутись так званому Кримському референдуму.

  Попередній матеріал
  Соціологи дізнались кого українці бачать президентом і чого від нього чекають
  Наступний матеріал
  Тоні Блер: найбільша загроза для Заходу не Росія, а іслам