Кадр із відео

Треба дати можливість людям Донбасу на вільних виборах обрати собі владу – Петро Порошенко

  Президент Петро Порошенко наголошує на тому, що для врегулювання ситуації на Донбасі необхідно відвести зброю та забезпечити проведення чесних та прозорих виборів за українським законодавством, які дозволять людям не в умовах окупації, а вільно обрати легітимну владу.

  Про це повідомляє Адміністрація Президента.

  Глава держави в інтерв’ю українським телеканалам наголосив: "Дуже важливо, що це не лише безпековий, а й політичний компонент, де треба дати можливість людям обрати собі владу". Петро Порошенко підкреслив, що чесні вибори можливі лише за умов, коли на вулицях не буде озброєних людей, коли Росія виведе свої окупаційні війська, відновиться український контроль над державним кордоном між Україною і Росією, коли буде дозволена і забезпечена діяльність українських політичних сил, відновлено діяльність ЗМІ, коли буде можливість забезпечити свободу зібрань, контроль волевиявлення громадян і коли це волевиявлення буде вільним, неупередженим.

  "Саме так записано в Мінську. Якщо ви не виконуєте умови, якщо міжнародні спостерігачі не підтверджують це волевиявлення - це не є вибори. Саме тому ми наголошуємо, що спроба повторити ганебну провокацію у вигляді фейкових виборів, які вони зробили 2 листопада минулого року, тим самим знищивши минулорічні Мінські процеси - ми не дозволимо цього зробити. Якщо ви будете це робити, це буде червона лінія, за якою абсолютно гарантовано наступлять санкції і збільшення тиску", - заявив Глава держави.

  Президент України також наголосив на необхідності повного виконання Мінських домовленостей до кінця цього року. "Домовленості мають бути виконані. Я не хочу нікого розхолоджувати, нікому давати люфт, бо за кожним днем неврегулювання, ескалації збройної агресії Росії проти України - людські жертви, втрати економіки, втрати перспективи", - сказав Порошенко і додав: "Теза про те, що "давайте продовжимо виконання після 1 січня 2016 року" - це означає "давайте продовжимо окупацію". Я не збираюся на це йти. І позиція України, світу буде абсолютно твердою".

  Як повідомляв 5.ua, 9 вересня 2015 року Петро Порошенко підписав указ про забезпечення проведення демократичних місцевих виборів 25 жовтня. 

  Попередній матеріал
  Влада обіцяє підвищити українцям зарплати, пенсії та соцвиплати
  Наступний матеріал
  Кабмін обіцяє погасити заборгованості по зарплаті співробітникам бюджетної сфери до кінця місяця