Терористи звільнили 10 дітей, викрадених у Сніжному, доля 15 досі невідома - омбудсмен

  Російські прикордонники і представники самопроголошеної ДНР звільнили частину дітей, викрадених із дитячих будинків сімейного типу у Сніжному, що на Донеччині. Про це повідомляє прес-служба уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.


  "Наразі стало відомо, що представники прикордонної служби Російської Федерації та Донецької народної республіки після перемовин з українською стороною звільнили водія автобуса та вихованців будинку дитячого типу з матір'ю-вихователькою, які прямують вже до м. Донецька", - сказано в повідомленні.

  Водночас, як повідомляється, доля 15 дітей-вихованців Сніжнянського дитячого будинку та двох супроводжуючих їх вихователів невідома. Зв'язок із ними перерваний.

  Зазнчається, що уповноважений з прав людини Валерія Лутковська тримає вирішення питання повернення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на особистому контролі.

  "За фактом незаконного затримання українських дітей з м. Сніжне Донецької області та примусового переміщення їх через кордон з Російською Федерацією Уповноважений Верховної Ради України з прав людини звернулася з відкритим листом до Уповноваженого з прав людини Російської Федерації Елли Памфілової з проханням негайного втручання у ситуацію та попередження незаконному примусовому вивозу та перебуванню українських дітей на території Російської Федерації", - додають у повідомленні.

  Аналогічні звернення направлені на ім'я Генерального прокурора Росії, Міністра з надзвичайних ситуацій та губернатора Ростовської області.

  Також звернення направлені до в.о. Міністра закордонних справ України Андрія Дещиці з вимогою невідкладно вжити заходів, які передбачені нормами міжнародного права і міжнародних відносин, з метою захисту прав громадян України та до в.о. Генерального прокурора України Олега Махніцького – невідкладно перевірити зазначені факти та вжити відповідних заходів прокурорського реагування.

  Як повідомлялося, 12 червня у Сніжному озброєні бойовики перехопили автобус із дітьми, які їхали на оздоровлення в табори до Дніпропетровської області.
  Попередній матеріал
  У Маріуполі - активна фаза АТО: усі ключові опорні пункти терористів взято під контроль
  Наступний матеріал
  У Сімферополі невідомі підпалили мечеть