Фото newsfiber.com

Терористи мародерствують на місці авіакатастрофи та заважають спеціалістам

  Терористи займаються мародерством: з тіл загиблих знімають цінні речі, використовують кредитні картки. Очевидці повідомляють, що більшість бойовиків в нетверезому стані заважають міжнародним експертам проводити слідство та нищать докази. З місця трагедії терористи вивезли 38 тіл загиблих, що є кричущим порушенням міжнародних норм – повідомили в РНБО.


  О 4-й ранку в аеропорту "Бориспіль" приземлився борт зі ста тридцятьма малайзійськими експертами. Представник ВПС Малайзії Аділ Азва запевнив: "Нам відомо, що ми їдемо у зону війни між двома країнами, тож ми добре підготувалися".

  Лікарі, патологоанатоми, хіміки та військові – усі вони братимуть участь у спільній міжнародній місії з розслідування обставин розстрілу малайзійського "Боїнга" в українському небі.

  "У нас є кілька команд – медична та стоматологічна, щоби визначити жертв, які ми знайдемо на місці катастрофи. У цій ситуації ми хочемо допомогти місцевим експертам в ідентифікації якомога більшої кількості тіл", – повідомив фахівець з ідентифікації жертв катастроф Мухаммед Шах.

  На Донеччину вони рушають автобусами, бо повітряний простір над Сходом – закритий. Там, на місці трагедії, уже працює група українська група експертів. Щоправда, тіла шукають під дулом автоматів.

  Речник інформцентру РНБО Андрій Лисенко розповів: "Територія, де відбулася ця трагедія, тимчасово контролюється бойовиками. Бойовики не дають можливості передати або зібрати речові докази, які там є, і не відпускають звідти наших рятувальників. Тобто рятувальники працюють під загрозою зброї, щоб вони не винести звідти нічого. Тобто всі докази, які знаходяться, бойовики одразу відбирають".

  Квадрат пошукових робіт – 5 на 5 кілометрів. До українців на місці теракту приєдналася спостережна місія ОБСЄ. Уже виявили тіла ста вісімдесяти шести загиблих. У прес-службі місії повідомили: коли експерти дісталися місця теракту – бойовики стріляли в повітря через те, що представник ОБСЄ перетнув дозволену лінію.

  Представник місії поділився здобутками: "Цього разу ми змогли оглянути більшу частину цієї значної території. Ми бачили те, що нам показали. Змогли поговорити з тим, хто тут розпоряджається. Змогли також поспілкуватися з мешканцями місцевого села і фахівцями, що знаходили тіла. Не мені оцінювати перебіг розслідування. Але ми бачимо - по периметру є певні заходи безпеки. Тіла збирають, відносять до дороги. Це ми побачили і про це повідомимо".

  Однак частішають повідомлення, що терористи просто грабують загиблих пасажирів. Зокрема, про це у своєму Facebook застеріг заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. Він навіть англійською мовою закликав родичів загиблих пасажирів заблокувати картки жертв, бо їх викрали терористи і намагатимуться зняти з них гроші.

  Тим часом, Служба безпеки України уже визначила точне місце запуску ракети. "Ракета була випущена з району селища Сніжне. В інтересах слідства ми не розголошуємо точне місце пуску. Ми попередньо знаємо точне місце пуску. І зараз здійснюємо, максимальні вживаємо заходи для того, щоб отримати доступ до місця пуску, щоб отримати докази", – каже керівник департаменту контррозвідки СБУ Віталій Найда.

  У відомстві наголошують: стріляли російські кадрові військові, а не так звані "ополченці", адже такою технікою можуть керувати лише висококваліфіковані фахівці. Те саме кажуть і українські військовики: "З вулиці людина навіть не сяде за кермо автомобіля. А тут техніка настільки складна, якщо її рівень засвоювати, то потрібно відповідно закінчити вищий навчальний заклад, мати рівень вищої інженерної освіти, в технічному плані підготовленим. Взагалі, 5 років – це мінімум служби у військах для того, щоб оволодіти азами її бойового застосування" – розповів начальник навчально-тренувального центру Повітряних сил ЗС України Тарас Вінгер.

  Президент України та уряд закликають усі держави, громадяни яких загинули внаслідок теракту, долучитися до широкого міжнародного розслідування, щоб світ якомога швидше дізнався правду про трагедію.

  Представник СБУ запевнив: "Усі наші партнери, які проводять свої автономні розслідування, вони всі на сьогоднішній день підтверджують, що пуск здійснювався з території, яка контролюється терористами. І терористи не могли отримати "Бук" нізвідки, крім Російської федерації.

  Попередній матеріал
  У МЗС оприлюднили подробиці аварії українського автобуса у Німеччині
  Наступний матеріал
  Нідерланди дали Путіну останній шанс виправитись
  Loading...