Тальявіні назвала головне досягнення Тристоронньої контактної групи

  Екс-спецпредставник ОБСЄ в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Гайді Тальявіні назвала головним досягненням роботи за цей рік створення основи для врегулювання конфлікту.

  "Я думаю, що все-таки за цей рік ми заклали основу для мирного врегулювання конфлікту. З того часу як ми прийшли першими до Мінських домовленостей - з 5 вересня минулого року, в принципі, немає більше великомасштабних воєнних дій, окрім боїв за Дебальцеве в лютому цього року", - заявила Тальявіні журналістам у Києві.

  За її словами, вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей мають відбутися за законодавством України та робочі групи Тристоронньої контактної групи мають про це домовитися. Вона розповіла, що підгрупа з політичних питань Тристоронньої групи саме зараз обговорює два питання - вибори і особливий статус. Оскільки за одне засідання ці питання не розв'язати, то група вирішила зустрічатися частіше – щотижня до кінця липня. За умови конструктивних переговорів вибори відбудуться як заплановано - 25 жовтня.

  "Мінський документ очевидний - вибори мають відбутися пройти в рамках українського законодавства. Є, звичайно, окремі питання, які треба врегулювати. І, природно, є великі розбіжності. Так що нехай робочі групи зроблять свою роботу", - стверджує Тальявіні, яку змінив на посту спецпредставника ОБСЄ змінив австрійський дипломат Мартін Сайдік.

  Попередній матеріал
  У Великобританії помер бас-гітарист гурту Yes
  Наступний матеріал
  Путін і Берлусконі провели вихідні на Алтаї