mil.gov.ua

Система перепусток на лінії зіткнення на Донбасі обмежує можливість людей покинути зону конфлікту - ОБСЄ

  У Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ заявляють, що введена пропускна система на лінії розмежування на Донбасі істотно обмежує можливість людей покинути зону бойових дій.

  Про це розповів заступник голови СММ ОБСЄ Александер Хуг журналістам у середу в ході презентації тематичного звіту "Захист мирного населення і свобода його переміщення в Донецькій і Луганській областях", передає "Інтерфакс-Україна".

  "У ході моніторингу було встановлено, що пропускна система значно обмежує можливість людей покинути зону конфлікту", - повідомив Хуг. Він додав, що у зв'язку з продовженням бойових дій на Донбасі уряд України прийняв рішення вжити комплекс заходів з контролю за пересуванням осіб, транспортних засобів та вантажів через лінію зіткнення.

  У зв'язку з цим, спостерігачі ОБСЄ в рамках своєї місії проводять моніторинг цього процесу. "Також цивільні особи стикаються з труднощами при отриманні життєво необхідної допомоги, включаючи гуманітарну допомогу", - додав він.

  Також він заявив про труднощі при одержанні необхідних документів на тих територіях, на яких відсутні місцеві адміністративні служби та адміністрації. "Це обмежує можливість людей покинути Донбас. Людям доводиться проводити багато годин очікування для того, щоб подати заявку на отримання перепустки", - сказав Хуг.

  Попередній матеріал
  В зоні АТО спостерігається активізація терористів - Лисенко
  Наступний матеріал
  Британські винищувачі перехопили російський розвідувальний літак біля Естонії

  Місія ОБСЄ відзвітувала про ситуацію на українсько-російському кордоні

  ОБСЄ зафіксувала тренування 50 бойовиків на межі окупованих територій Донбасу - штаб АТО

  Терористи стягнули десятки танків до лінії розмежування – ОБСЄ

  Кількість спостерігачів місії ОБСЄ в Україні збільшилася до 476 людей