фото Facebook / Роман Бочкала

Судилища над героєм війни Іваном Стрільцем ніхто не допустить - журналіст

  Справу героя війни Івана Стрільця взяв під особистий контроль головний військовий прокурор Анатолій Матіос, тому судилища ніхто не допустить.

  Про це написав у повідомленні на своїй сторінці у Facebook журналіст Роман Бочкала.

  Як написав 11 вересня 2015 року у своєму резонансному повідомленні у Facebook Бочкала, "9 лютого батальйон Нацгвардії ім. Кульчицького заходив на ротацію в Станиця Луганська... Переплутали дорогу і заїхали до сепаратистів. Зав'язався бій. Гвардійці зайняли оборону. Коли зрозуміли, що сили нерівні, почали намагатися вириватися. На допомогу прийшли бійці 17-ої бригади. У вирішальний момент молодший сержант Іван Стрілець точним пострілом з ПТУРа вразив ворожий танк - гвардійцям вдалося уникнути вірної загибелі... Тепер Стрільця викликають у військову прокуратуру. Він підозрюється у скоєнні військового злочину. Мовляв, під час того бою десь поруч з ворожим танком були двоє мирних жителів, які постраждали. ... В результаті того пострілу з ПТУР ворожий танк згорів, один член екіпажу загинув, двоє отримали контузії. Бійці 17-ої припускають, що ці двоє і є постраждалими. У будь-якому разі, ці хтось перебували на території підконтрольної "ЛНР".алі журналіст повідомив: "Стрілець зараз знаходиться в Донецькій області в штабі своєї бригади. Завтра вранці за ним приїздять один офіцер і два конвоїри. Етапуватимуть (!) в Старобільськ, де Стрілець буде допитаний і будуть проведені слідчі дії. ... Ще вчора він був герой, а сьогодні мало не злочинець". У цьому повідомленні Бочкала також звернувся до 19 осіб - посадовців, волонтерів та журналістів, - аби вони взяли цю історію під свій контроль.

     

  І під свій контроль справу взяв головний військовий прокурор України. Так, журналіст повідомив у Facebook: "Більше того тепер є роз'яснення. Іван проходить свідком і зовсім у іншій справі, не пов'язаній з підбитим ним сепарським танком. Хочеться сподіватися, що це саме так. І ще хочеться, щоб бійці сповіщали про предмет інтересу до них з боку слідчих органів. Щоб вони не сиділи і не гадали, відчуваючи себе злочинцями. Не закликали на допомогу журналістів, побоюючись залишитися беззахисними. ... Реакція суспільства наочно продемонструвала - своїх в образу не дамо!" Також журналіст подякував головному військовому прокурору Анатолію Матіосу.

  Сам же Анатолій Матіос так у Facebook прокоментував ситуацію з Іваном Стрільцем: "Сьогодні особисто вникав в обставини розслідування військовою прокуратурою сил АТО провадження за фактом втрати/викрадення (невідомі особи у військовій формі, які мали нашивки-шеврони батальйону "Айдар" - Ред.) арсеналу стрілецької зброї та всієї облікової докуметаціі на неї при передислокації однієї з військових частин, у якій служить Іван . Це сталося ще 6 червня поточного року. ... Згідно з законом слідчий зобов'язаний допитати всіх обізнаних осіб, для чого і викликав на допит Івана Стрільця та інших військових". Також Матіос наголосив, що "ніхто Івана Стрільця за бойову звитягу не переслідує і всі "крики" у ФБ про переслідування героїв - просто маніпуляція свідомістю і банальна БРЕХНЯ!" Наостанок головний військовий прокурор України підсумував, що "злочин потрібно розслідувати; необ'єктивності до будь-якого військового нашої армії бути не може і не буде; зрада і "переслідування героїв" наснилася окремим народним депутатам у їх запаленому тотальним "радикальним жаром" та "нестримною критикою влади" розумі; викрадені автомати повинні бути знайдені, щоб не стріляли у містах України (Мукачево ще не всі забули?),а винні покарані". І ще раз подякував Роману Бочкалі за підняту тему.

  Як повідомляв 5.ua, 4 вересня 2015 року голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука довірив правоохоронцям вести розслідування розстрілу мобільної групи під Щастям. 

  Попередній матеріал
  В Одесі відбулася хода на підтримку підозрюваних у вбивстві Бузини Медведька і Поліщука
  Наступний матеріал
  Біля берегів Греції знову затонуло судно з біженцями: 28 осіб загинуло