Мобільна Лазня АТО_Київ 5.ua

Столичні волонтери побудували за 1 млн грн мобільну лазню для бійців АТО

Київські волонтери готують до запуску мобільний душовий комплекс для бійців Антитероистичної операції на Донбасі. Ще місяць триватимуть технічні роботи, а потім мобільна лазня рушить до 79-ї аеромобільної бригади.

В такій пересувної лазні можна і душ прийняти, і речі випрати. Протягом чотирьох місяців цей "пункт чистоти" збирає Михайло Светлицький. За професією він інженер-будівельник, та з початком війни на Сході став волонтерити - відвозив гуманітарну допомогу бійцям.

За його словами, Міноборони взагалі не забезпечує солдат та офіцерський склад побутовими умовами. Тому Светлицький вирішив спільно з іншими волонтерами переобладнати звичайну вантажівку на лазню.

Наразі мобільний комплекс майже готовий. Тринядцятиметрова споруда повністю укомплектована рукомийниками, окремо душовий відділ. Тут є три пральні машинки та три сушки. Окрім того майстри встановлять на даху камери нічного бачення.

Воду для мобільної лазні можна набрати звідусіль - за допомогою насосу та пожежних рукавів. Баки розраховані на 4 тонни. Прийняти душ на передовій зможуть одночасно кілька десятків військових.

Такої лазні, запевняють волонтери, на передовій ще не було. Та і вартість її не мала - більше мільйона гривень. До проекту благодійників долучилися небайдужі українці, приватні підприємці та музиканти.

Зокрема, артисти гурту "Тарута" організували в Миколаєві декілька концертів, гроші з яких пішли на цей мобільний душовий комплекс.

Вже за місяць майстри обіцяють завершити роботи і подарувати мобільний комлекс бійцям 79-ї аеромобільної бригади. І вже з новими силами взятися за реалізацію нового проекту - зібрати пересувний медичний центр.

Діана Караульна, Іван Наконєчний, "5 канал".

Попередній матеріал
В Естонії розробили портативне бомбосховище на 12 осіб
Наступний матеріал
Жителі Маріуполя привітали українських військових з Днем Героїв

Благодійники з Київщини передали бійцям АТО броньовик та пересувну лазню

Волонтери Вінничини відправлять для бійців АТО лазню на колесах

Херсон передав мобільну лазню батальйону "Сармат"

Черкаські лісівники передали силам АТО дві пересувні лазні