На фото - демілітаризована зона у Кореї

Стали відомими "альтернативні плани" Порошенка відносно Донбасу

  Українська влада має плани запропонувати Брюсселю та Москві організувати демілітаризовану зону (смугу шириною до 30 км) на російсько-українському кордоні на сході України, пише видання "Ділова столиця".


  За інформацією "ДС", подібну ідею вперше було запропоновано відразу після інавгурації Петра Порошенка у червні. Тоді говорилося про плани по 100-кілометровій зоні, проте цю ідею згодом відклали.

  Джерела видання повідомляють, що план про демілітаризацію 30-км смуги на кордоні буде підтриманий Євросоюзом (у тому числі також і  канцлером ФРН Ангелою Меркель), однак ймовірно викличе різкий опір з боку Росії, оскільки у Москви також є зустрічна пропозиція - вивести військові сили АТО з Донбасу, дозволивши "ДНР" і "ЛНР" керувати цими територіями.

  До речі, створення демілітаризованої смуги є одним з традиційних способів врегулювання військових конфліктів. Ця процедура включає знищення військових укріплень і споруд на частині території, а також заборону розміщувати на ній будь-які збройні сили.

  В історії подібні зони створювалися по обидва боки кордонів після укладення перемир'я - наприклад, в Кореї в 1953 році, у В'єтнамі в 1954 р. і на Близькому Сході в 1949 році. Бували й випадки демілітаризації окремих "вільних міст" (наприклад, місто Краків у 1815 року – одразу по закінченню "Наполеонівських війн у Європі).
  Попередній матеріал
  В зоні дій АТО героїчно загинув лейтенант із Запоріжжя
  Наступний матеріал
  Президент надав права учасника бойових дій всім силовикам у зоні АТО
  Loading...