фото Українська правда

США має численні докази присутності російських військ на Донбасі - Пайєтт

  Російські генерали беруть участь в конфлікті на Донбасі, РФ використовує сучасні електронні системи наведення ракет класу "земля-повітря", і тільки Росія може прийняти рішення про деескалацію конфлікту на сході України.

  Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявив посол США в Україні Джеффрі Пайєтт, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  "Ми вважаємо Росію основною відповідальною стороною за неймовірного масштабу насильство, яке відбувалося на Донбасі весь минулий рік", - сказав він.

  Пайєтт також підкреслив: "Нещодавно ми опублікували додаткові дані: ми знаємо, що регулярні частини російської армії брали участь у захопленні Дебальцевого, у військових діях, які відбувалися вже після того, як Мінська угода мала набути чинності".

  "Росія поставила сотні і сотні одиниць важкого озброєння з грудня, з "моменту тиші", в тому числі, і ті, які використовувалися в атаці на Дебальцеве. Ми вважаємо, що російські генерали беруть участь в конфлікті на Донбасі і що російські офіцери командують тактичними військовими операціями на Донбасі", - заявив посол.

  Також, з його слів, РФ використовує сучасні електронні системи наведення ракет класу "земля-повітря".

  "Росія створила цей конфлікт, Росія сприяла його ескалації в грудні-січні, Росія повинна прийняти рішення про його деескалацію", - зазначив Пайєтт.

  Він також заявив про існування численних доказів його словам: "У нас є супутникові дані, у нас є власні джерела доказів російської військової присутності на Донбасі. А також дуже багато матеріалів, які зараз з'являються завдяки західним журналістам".

  Відповідаючи на питання про те, чи можливий новий етап санкцій проти Росії з урахуванням цих доказів, посол сказав: "Наші інструменти з приводу наступних кроків не вичерпані. На даний момент я утримаюся від згадки того, що конкретно це може бути".

  "Ми всі хочемо, щоб Україна могла захистити свою суверенну територію. Конгрес США схвалив виділення $120 млн для навчання та покупки оснащення. Єдине питання, яке ще обговорюється - чи повинно це включати в себе оборонну летальну зброю", - заявив Пайєтт.

  Попередній матеріал
  Більшість опозиційно налаштованих росіян виступають проти революції - Майстренко
  Наступний матеріал
  З полону звільнено ще чотирьох українських вояків - Генштаб

  Нємцов мав оприлюднити докази участі російської армії у подіях на Сході - Порошенко

  Нємцов планував опублікувати докази перебування російських військ в Україні - Собчак

  Розбиті на Донбасі російські "Гради" знайшлись в Мурманську

  Луганчани зняли на відео рух великої колони російської бронетехніки