Facebook / Юрій Стець

Спростовано черговий фейк телеканалу "LifeNews" - CЦКК

  Чергове звинувачення було озвучене донецькими та окремими російськими ЗМІ про нібито обстріл з боку українських військовослужбовців житлового кварталу Донецька (вул. Чехословацька, Шахтопроходчиків, Курчатова) ввечері 28 листопада 2015 року.

  Про таке сьогодні заявили у прес-службі української сторони СЦКК (Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін - 5.ua), йдеться у повідомлення на сторінці Прес-центру АТО у Facebook

  Генерал-майор Борис Кременецький, представник української сторони СЦКК, нагадав, що українська сторона "неухильно виконує мінські домовленості та дотримується режиму припинення вогню" і наголосив: "Проаналізувавши це звинувачення, українська сторона СЦКК заявляє про непричетність ЗСУ до зазначеного обстрілу. Крім того, наявна інформація свідчить про сплановану акцію бойовиками ОРДО з дискредитації ЗСУ. Про це, зокрема, свідчить, що знімальна група телеканалу "LifeNews" прибула на місце події раніше співробітників СММ ОБСЄ та спостерігачів СЦКК від російської сторони".

  Кременецький пояснив: "По-перше, в час, коли (згідно зі ЗМІ) проводився обстріл вказаного жилого кварталу, українська сторона СЦКК не була поінформована російською стороною щодо обстрілів у цьому напрямку.
  По-друге, черговою зміною СЦКК станом на ранок 29 листопада 2015 року (наступний день) не було зафіксовано порушень режиму припинення вогню в цьому напрямку. По-третє, 28 листопада 2015 року спостерігачами СЦКК (спостережна група "Красногорівка") тричі були зафіксовані факти обстрілу НЗФ ОРДО з району Трудовський та два рази з району населеного пункту Старомихайлівка (шахта Абакумова) у напрямку житлових масивів Донецька".

  У СЦКК також заявили, що незважаючи на те, що сюжет був знятий на високому пропагандистському рівні, операторам не вдалося врахувати усі деталі. Зокрема, в сюжеті ЗСУ звинувачуються в обстрілі нібито 120-мм міною, але "якщо придивитися уважно (25-28 секунда відео сюжету), на землі відсутні уламки від стіни, яка "була зруйнована внаслідок обстрілу", та сам характер ушкоджень виглядає сумнівно". Крім того, малоймовірним у СЦКК вважвють епізод з осколком, який неприродно лежить в єдиному отворі абсолютно неушкодженої стіни, наче чекаючи на оператора "LifeNews".

  Кременецький також наголосив, що за уточненими даними, згадувані будинки на вул. Чехословацькій були зруйновані набагато раніше, у зв'язку з чим на час "обстрілу" у них ніхто не мешкав і, відповідно, ніхто не постраждав. У СЦКК заявили, що подібні факти свідчать про цілеспрямовані дії НЗФ ОРДО щодо дискредитації ЗСУ, подальшого загострення конфлікту, небажання дотримуватися режиму припинення вогню та виконання Мінських домовленостей." 

  Як повідомляв 5.ua, 18 листопада 2015 року Державний департамент США з гумором відповів на публікацію російської газети "Известия", у якій журналісти використали рейковий лист американського чиновника. 

  Попередній матеріал
  Влада стала чутливішою до критики громадянського суспільства і до його вимог - Гацько
  Наступний матеріал
  Окупанти стріляють навіть за присутності ОБСЄ – Міноборони оприлюднило нове відео з Пісків