прес-служба Президента України

Сьогоднішнє голосування у Раді не легалізує бойовиків - член Конституційної комісії

Сьогоднішнє голосування у Раді не веде до легалізації НЗФ.

Про це в ході телемарафону "Україна понад усе" на "5 каналі" заявив Ігор Когут, голова Ради лабораторії законодавчих ініціатив, член Конституційної комісії.

"Ну ось цей пункт перейшов у перехідні положення з тіла закону, як результат – виник увесь сир-бор. Ми – не легалізуємо ніяких бойовиків! Я не так знайомий з Мінськими угодами, не чув, що Нуланд говорить, але я багато спілкуємося з дипломатами, і ми постійно їх поправляємо – не йдеться ні про який "особливий статус". Йдеться про особливості самоврядування. От і все", - твердить Когут.

Також спеціаліст пояснив різницю між "особливим статусом" і специфікою місцевого самоврядування.

"Особливий статус може означати будь-які автономні преференції, аж до дуже широких, а специфіка самоврядування – це просто трошки інші форми самоврядування. Але! Поки суверенітету не відновлено на цих територіях і поки контролю за кордоном немає – не йдеться про виконання цих пунктів закону. Чому це не в тілі Конституції, а в перехідних положеннях – щоб не довелось міняти Основний закон, коли все залагодиться", - каже експерт.

Як повідомляв 5.ua, Рада прийняла постанову про направлення внесеного Президентом України проекту змін до Конституції до Конституційного суду.

Президент України Петро Порошенко в ході виступу в парламенті наголошував, що головною одиницею самоврядування стануть громади. Також він запевнив, що ніякого "особливого статусу" для Донбасу не передбачено.

Попередній матеріал
Москаль пройшовся Ужгородом і одразу натрапив на скандал
Наступний матеріал
Перед зборами акціонерів міноритарії "Укрнафти" подали позов проти "Нафтогазу"