Сьогодні в Мінську відбудеться чергова зустріч контактної групи щодо Донбасу

  У Мінську сьогодні, 15 грудня, відбудеться чергова зустріч Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

  Про це повідомляє "Укрінформ".

  На попередній зустрічі 8 грудня Тристороння контактна група погоджувала п'ять принципових положень. Зокрема, на яких ділянках уздовж лінії зіткнення буде проведено розмінування, з урахуванням їх інфраструктурної та гуманітарної значущості. Сторони погодилися, що представники моніторингової місії ОБСЄ мають отримати доступ до всієї території Донбасу, у тому числі і до непідконтрольної Україні частини українсько-російського кордону.

  Крім того, представники окремих районів Донецької і Луганської областей мають забезпечити доступ експертам міжнародних організацій, таких як "Лікарі без кордонів" і Міжнародний комітет Червоного Хреста, до ув'язнених, які перебувають у місцях позбавлення волі на не підконтрольній Україні частині Донбасу.

  Водночас українська сторона наполягає, що напередодні Різдва і Нового року пріоритетом має бути обмін заручниками і незаконно утримуваними особами. З цією метою на засіданні Тристоронньої контактної групи, яке пройде 22 грудня, заплановано заслухати спеціальні доповіді представників гуманітарної підгрупи.

  А от можливе продовження роботи контактної групи у 2016 році залежатиме від рішення лідерів країн "нормандської четвірки".

  Попередній матеріал
  Мінсоцполітики слід об'єднати із МОЗ – заступник глави АП
  Наступний матеріал
  На Львівщині зустрічають іноземні військові делегації