5.ua

Сім'ї загиблих на Донбасі російських військових отримали 3 млн рублів за мовчання - Яшин

  Сім'ї загиблих російських військових на Донбасі отримали 3 млн рублів за мовчання і давали підписки про нерозголошення.

  Про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook російський опозиціонер Ілля Яшин, який займається підготовкою доповіді Бориса Нємцова "Путін. Війна".

  "На подив багатьох, протидіяли незалежному розслідуванню не тільки офіційна влада, а й сім'ї загиблих солдатів. За інформацією джерел Нємцова, це пояснюється тим, що родичі отримали в якості компенсації значні кошти - по 3 мільйони рублів. Одночасно вони давали підписки про нерозголошення під загрозою кримінального переслідування", - повідомляє Яшин. 

  У повідомленні опозиціонера йдеться, що масово російські солдати гинули на Сході України в два періоди.
  Перша хвиля трун пішла до Росії влітку минулого року, коли українська армія пішла в настання і звільняла один за іншим міста в Донецькій і Луганській областях. Наступ було зупинено після прямого втручання частин російської армії. Коли приховувати присутність в зоні конфлікту російських військових стало неможливим.

  З його слів, друга хвиля трун масового пішла до Росії в січні і початку лютого 2015 року, у цей період на сході України загинуло не менше 70 військовослужбовців російської армії. Це було пов'язано з ескалацією конфлікту і запеклим протистоянням, зокрема під Дебальцеве. На відміну від минулого року, цього разу російські солдати перед відправкою на Донбас офіційно звільнялися зі збройних сил на вимогу керівництва, повідомляє Яшин.

  Йдеться, що родичі загиблих виступати публічно боялися, так як перед відправкою солдат на територію України з усіх них зібрали підписки про нерозголошення. 

  "Зібравши всі ці дані, ми опинилися в скрутному становищі. Джерела Нємцова, хоч і з труднощами, але погоджуються спілкуватися неформально. Однак передавати будь-які документи вони дуже бояться. Ще більше вони бояться виступати публічно. На багатьох родичів йде постійний тиск, і бояться вони не тільки кримінальних справ, а й фізичної розправи. "Якщо вже Нємцова розстріляли біля стін Кремля, то з нами в Іваново можуть зробити взагалі що завгодно. Ніхто й не помітить", - кажуть люди. Навіть вимагати обіцяні їм гроші родичі вже побоюються", - повідомляє опозиціонер.

  Попередній матеріал
  Львівське облуправління СБУ відкрило справи проти трьох бойовиків "ДНР"
  Наступний матеріал
  У Мін’юсті пояснили причину зняття з розгляду справи про заборону КПУ

  Яшин пообіцяв до середини квітня опублікувати доповідь Нємцова про Україну

  Доповідь Нємцова обіцяють опублікувати у квітні

  Російська опозиція опублікує доповідь Нємцова про присутність військ РФ на Донбасі

  Квіти і лампадки на місці загибелі Нємцова поскидали у сміттєві пакети і вивезли