ukrain.bazaza.net

Серед українських військових надто високий показник смертності - медики

  Співвідношення загиблих і поранених в АТО в Україні складає один до трьох, це досить високий показник.


  Про це заявили сьогодні у Дніпропетровську військові лікарі, пише "Радіо Свобода".

  За словами керівника кафедри військової хірургії Української військово-медичної академії Ярослава Заруцького, з початку протистояння у зоні АТО загинуло близько 450 українських військових, майже півтори тисячі поранені.

  "Це офіційна статистика. Співвідношення вбитих і поранених, на жаль, один до трьох. В інших війнах, в інших країнах співвідношення було один до п'яти, один до чотирьох з половиною. Тобто дуже в нас багато смертельно поранених, тяжко поранених. Якщо говорити про статистику постраждалих цивільних осіб – те саме співвідношення", – сказав він.

  Медик підкреслив, що у цих умовах перед Україною стоїть завдання відродження системи військової медицини, зокрема, надання якісної медичної допомоги у військових шпиталях.

  Він розповів, що наразі на Дніпропетровщині, в селищі Черкаському, де базується одна з військових частин, формують перший шпиталь для легкопоранених військових із зони АТО.

  "Для того, щоб не везти легкопоранених в тил, не витрачати ресурси, їх можна лікувати тут, на місці. Їх можна повертати до мирного життя або в ряди війська", – наголосив Заруцький.

  Військові лікарі заявили, що наразі перед медиками також стоїть завдання з координації дій між військовою й цивільною медициною. Військові лікарі вважають, частину поранених могли б приймати центральні районні лікарні поблизу від зони АТО.

  Вони також позитивно оцінюють досвід Дніпропетровщини в лікуванні поранених АТО, де обласний військовий шпиталь працює у тісній взаємодії з обласною клінічною лікарнею імені Мечникова.
  Попередній матеріал
  "Група семи" попереджає, що санкції проти РФ можуть бути посилені
  Наступний матеріал
  В зону АТО починають проводити екскурсії, ціною від 1 до 8 тис. грн
  Loading...