5.ua

Сепаратисти в Луганську: хроніка дня

  Сепаратисти у Луганську активізувалися - від захопленої раніше будівлі СБУ рушили до обллержадміністрації і захопили її.


  Після цього - почепили там російські триколори, правоохоронцям же наказали забиратися геть - але перед тим здати нападникам зброю та бронежилети. Хронологія буремних подій - до вашої уваги.

  Усе почалося із трьохтисячного мітингу проросійськи налаштованих людей. Озброєні кийками, арматурою, триколорами та георгіївськими стрічками - вони взяли в облогу приміщення обласної держадміністрації. Поскандували й взялися трощити вікна, кидати шумові гранати і з усіх сил прориватися всередину держустанови.

  Поки міліціонери пильнують забарикадовані двері, нападники потрапляють усередину через розбиті шибки. Силовики опору не чинять. Сепаратисти ж одразу беруться перевіряти усі коридори та кабінети. Утім – чиновників на місцях немає. Їх ще зранку евакуювали. Водночас десятки агресорів видираються на дах будівлі, скидають прапор України, підпалюють його, натомість встановлюють російський триколор.

  Силовиків агресори витісняють у внутрішній двір і вимагають від них скласти зброю. Ті - не погоджуються. На перемови приходить керівництво обласного МВС. Міліція на поступки сепаратистів – не йде.

  Переговори між сепаратистами та керівництвом тривають майже три години. Комусь із силовиків знадобилася вода.

  Домовились - відпустити міліціонерів зі зброєю. Натомість здати пістолети та автомати на склад, а його - опечатати.

  Сепаратисти облаштовуються усередині захопленої будівлі. Перед нею - починають зводити барикади.

  Ельвіра Божані, Ксенія Новікова
  Попередній матеріал
  США має докази зв'язку чиновників з Москви та сепаратистів на сході України - Керрі
  Наступний матеріал
  США виділять 2,5 млн доларів на повернення викрадених та вивезених за межі України активів