фото Petr Shelomovskiy

Сепаратисти на Донбасі проводять свій "референдум"

  Незаконний "референдум" сепаратистів, на яким вони планують затвердити "самостійність" так званих Донецької та Луганської "народної республік" – стартував дві години тому.


  Місцеві мешканці пишуть у Twitteri про довгі черги до дільниць. У багатьох районах люди взагалі не знають, куди йти голосувати. На фото однієї з урн – більшість папірців із відміткою "так". В бюлетенях одне питання – "Чи підтримуєте ви акт про державну самостійність республіки?". Водночас, сепаратисти наголошують, що референдум, буцімто, не для подальшого приєднання до Росії. Так, мовляв, просто протест свій висловлюють щодо подій в країні.

  Результати цього незаконного опитування міжнародна спільнота, зокрема США та ОБСЄ - не визнаватиме. Не проводити плебісциту пропонував навіть російський очільник. Сепаратисти ж кажуть: визнають волевиявлення таким, що відбулося – за будь-якої явки.

  Очевидці підкреслюють - бюлетені видрукувані на звичайному принтері, тож жодного контролю за їх кількістю і місцем друку бути не може в принципі. Також у містах, де відбувається псевдореферендум, відкрито дуже мало дільниць, що створює штучні черги і враження масовості дійства. Так, у Маріуполі із 200 дільниць сепаратисти відкрили лише 4, пишуть очевидці.

  Тим часом, в інтернет-мережі вже з'являються відео, на яких можна побачити, наскільки громадяни та члени виборчих комісій дотримуються процедури плебісциту. Зокрема, уже зафіксована низка прикладів безперешкодного вкидання двох і більше бюлетенів до скриньок для голосування.

  Водночас, як повідомляють журналісти інтернет-видання "Новости Донбасса", голосувати на референдумі може будь-хто, будь-де і за кількох людей одночасно. Так, медівникам вдалося проголосувати одразу на чотирьох дільницях, і не лише за себе, а й за сторонніх осіб, яких не існує в природі.

  Про можливість поставити позначки у бюлетенях замість відсутніх членів родини повідомляють і мешканці одразу кількох міст Донецької області. Окрім того, у Маріуполі дозволили без паспорта проголосувати російському журналісту Іллі Азару. Також місцеві журналісти повідомляють про голосування на вулиці. Просто неба на одній з вулиць Маріуполя стоять столи, на яких видають бюлетені, там же розташована скринька для голосування.

  Нагадаємо, учора під Словянськом силовики затримали озброєну банду терористів, яка перевозила більше 100 тис. уже проголосованих бюлетенів майбутнього "референдуму".
  Попередній матеріал
  У Маріуполі знову горить міськрада
  Наступний матеріал
  В Одесі померли ще 2 жертви бійні 2-го травня