Фото belaruspartisan.org

Сепаратистський наступ на Донеччині – основні події дня

  Російська "п’ята колона" перейшла в наступ на Донеччині. Пікетують та захоплюють будівлі силових відомств. У Слов'янську люди в камуфляжі, у котрих ідентифікували бійців російських військ, захопили райвідділок міліції. У Донецьку блокують обласне управління МВС та частину внутрішніх військ. Протягом дня надходили також повідомлення про захоплення райвідділку у Красному Лимані, однак згодом їх спростували.

  Зранку до міського управління міліції у Слов'янську під'їхали два автобуси, з яких вийшла група озброєних людей у камуфляжі. Застосувавши сльозогінний газ і димові шашки, терористи проникли в чергову частину. Вони називають себе ініціативною групою так званої "Донецької республіки". Терористи захопили два десятки автоматів і більше чотирьох сотень пістолетів Макарова, які були в арсеналі відділку. Жодних умов зловмисники не висували. А зброю роздавали учасникам мітингу на їхню підтримку – наголошується у повідомленні МВС.

  Микола Франтовський, прокурор Донецькоі області, повідомив: "Захвачений міськвідділ у Слов'янську, є в заложниках працівники, які знаходилися на той час. Це все що я можу сказати. Все це встановлюється. Проходить робота по встановленню, по з'ясування усіх обставин і прийняттю мір".

  Чільник МВС Арсен Аваков ще зранку заявив – до Слов'янська спрямували загін спецпризначенців і пообіцяв жорстко протистояти терористам. Однак, деякі місцеві керівники вже виступили на боці захоплювачів.

  Наприклад, Неля Штепа, міський голова Слов’янська, закликала не боятися озброєних і загарбників в масках, бо вони, начебто, не з Росії, а з Донеччини, і їм просто набридла брехня.

  Взяли в облогу і обласне управління міліції. Під тиском озброєних сепаратистів написав заяву про відставку його керівник Костянтин Пожидаєв. Один із його заступників домовився із сепаратистами про спільну охорону споруди.

  Окрім того, у Донецьку близько півсотні сепаратистів з георгіївськими стрічками блокують частину внутрішніх військ. Щоб завадити виїзду бійців з території - сепаратисти заблокували допрогу мікроавтобусом.

  Євген Худаско, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Одесити влаштували Ланцюг єдності та провели патріотичний автопробіг
  Наступний матеріал
  У Краматорську підняли прапор "Донецької республіки"