Фото СБУ

СБУ затримала постачальника зброї з РФ для диверсійних груп на Сході України

  Служба безпеки України затримала безпосереднього організатора та координатора постачання з Російської Федерації зброї та боєприпасів для диверсійних та терористичних груп, що діють на території Донецької  та Луганської областей.
  Про це 4 червня повідомили у СБ України.

  Правоохоронцями встановлено, що громадянин України Г. в інтересах терористичної організації "Луганська народна республіка", у взаємодії з представниками ГРУ Генштабу ЗС РФ, російськими прикордонниками та своїми спільниками з числа місцевих сепаратистів, організував незаконний в’їзд на територію нашої держави з РФ 7 вантажівок з озброєнням та боєприпасами.

  Крім постачання зброї до східних регіонів України, громадянин Г. в інтересах іноземної сторони здійснював вербування громадян з числа колишніх військовослужбовців та співробітників правоохоронних органів у м. Києві та інших регіонах з метою їх подальшої відправки до Донецької та Луганської областей для участі у збройних нападах на місцевих жителів та військових сил АТО.

  З метою поширення сепаратистських настроїв в Україні, Г. організував виготовлення  агітаційних листівок підривної спрямованості, які планував розповсюджувати у м. Києві. У вказаних друкованих матеріалах містились заклики від імені т.зв. "Київської республіки"  вступати до лав терористичних організацій та чинити спротив чинній владі. Інші листівки, в яких йшлося про "криваві гроші" та "фашизм", планувалось розклеювати на банкоматах м.Києва.

  "2 червня ц.р. співробітники СБ України затримали трьох спільників Г., які намагалися організувати постачання з м. Києва амуніції (бронежилети та "розгрузки" загальною вартістю близько 100 тис. грн.) для сепаратистів на Сході нашої держави", - підкреслили у СБУ.

  За матеріалами  СБ України стосовно Г. відкрито кримінальне провадження за ст.2583 КК України (створення терористичної групи чи терористичної організації). Здійснюються оперативно-слідчі дії, у т.ч. спрямовані на викриття інших зв’язків Г. з числа громадян України та РФ, причетних до вказаної злочинної діяльності.
  Попередній матеріал
  Королева Великобританії в своїй щорічній промові пообіцяла посприяти стабілізації відносин між Україною та Росією
  Наступний матеріал
  Shell заперечує припинення розвідки Юзівського родовища газу