sbu.gov.ua

СБУ затримала постачальника зброї для терористів на Донбасі

  Служба безпеки України затримала організатора і координатора постачання з Росії зброї та боєприпасів для диверсійних та терористичних груп, що діють на території Донецької та Луганської областей. Про це повідомляє


  "Встановлено, що громадянин України "Г" в інтересах терористичної організації "Луганська народна республіка" 31.05.14 р., у взаємодії з представниками ГРУ ГШ ЗС РФ, російськими прикордонниками та своїми спільниками з числа місцевих "сепаратистів", організував незаконний в'їзд на територію нашої держави з РФ 7 вантажівок з озброєнням та боєприпасами", - сказано в повідомленні.

  Зазначається, що крім постачання зброї до східних регіонів України, затриманий в інтересах іноземної сторони здійснював вербування громадян з числа колишніх військовослужбовців та співробітників правоохоронних органів у Києві та інших регіонах з метою їх подальшої відправки до Донецької та Луганської областей для участі у збройних нападах на місцевих жителів та сили АТО.

  "З метою поширення сепаратистських настроїв в Україні, "Г" організував виготовлення агітаційних листівок підривної спрямованості, які планував розповсюджувати у м. Києві. У вказаних друкованих матеріалах містились заклики від імені т.зв. "Київської республіки" вступати до лав терористичних організацій та чинити спротив чинній владі. Інші листівки, в яких йшлося про "криваві гроші" та "фашизм", планувалось розклеювати на банкоматах м.Києва", - повідомляють в СБУ.

  Також у відомстві зазначили, що 2 червня було затримано трьох його спільників, які намагалися організувати постачання з Києва амуніції (бронежилети та "розгрузки" загальною вартістю близько 100 тис. грн.) для сепаратистів.

  Щодо затриманого відкрите кримінальне провадження за ст.2583 КК України (створення терористичної групи чи терористичної організації).

  СБУ також зазначає, що здійснюються оперативно-слідчі дії, у т.ч. спрямовані на викриття інших зв'язків "Г" з числа громадян України та РФ, причетних до вказаної злочинної діяльності.

  Попередній матеріал
  Терористи взяли в полон заступника прокурора у Слов'янську
  Наступний матеріал
  Олійник заявляє, що його будинок під Черкасами штурмували "сотники з Майдану"