СБУ затримала керівника загону краматорських бойовиків

  27 травня ц.р. під час здійснення превентивних антитерористичних заходів у Харкові співробітники СБУ під час спроби виїзду до Російської Федерації затримали одного з керівників проросійських сепаратистів у Краматорську Івана Лисенка, відомого під прізвиськом "Псих". Про це повідомляється на сайті СБУ 28 травня.


  Як зазначено у повідомленні, Лисенко організував та озброїв групу із 40 бойовиків для терористичної діяльності  та дестабілізації ситуації в місті.

  Затриманий визнав, що підпорядковувався призначеному громадянином РФ  Гіркіним (прізвисько "Стрєлок") так званому військовому коменданту Краматорська (прізвисько "Терець"), який прибув з території АР Крим.

  У складі терористичної групи Лисенко тероризував місцеве населення, брав активну участь у диверсійних актах на території Донецької області. Зокрема у середині квітня Лисенко з іншими бойовиками намагався захопити військовий аеродром м. Краматорська, вчиняючи озброєний напад на пости українських військових. Брав участь у розробці та організації захоплень військових части, розташованих у Донецьку.

  23 квітня його бандитське угруповання штурмувало Краматорську райдержадміністрацію, застосовуючи вогнепальну зброю проти людей, які охороняли будівлю.

  "Крім цього, зловмисник разом із іншими найманцями виконував доручення Гіркіна з викрадення людей. Зокрема він причетний до насильницького захоплення директора тролейбусного депо м. Краматорська, місцезнаходження якого досі невідоме. У зловмисника вилучено боєприпаси та флеш-носій з інформацією щодо проукраїнських активістів з Донеччини, яких він, за дорученням ватажків терористів, залякував", - підкреслили у СБУ.

  Стосовно затриманого здійснюються відповідні слідчі дії.
  Попередній матеріал
  У Слов‘янську бойовики обстріляли житлові квартали - серед поранених 4-річна дитина
  Наступний матеріал
  До війська призвуть 1308 киян