Фото sbu.gov.ua

СБУ затримала екстремістів, які готувались бити ветеранів на замовлення російського каналу

  Служба безпеки України викрила та припинила злочинну діяльність екстремістсько-терористичної групи, так званої "Бригади оперативного реагування", що з квітня ц.р. діяла в Одеській області і готувалась 9-го травня бити ветеранів на замовлення російського каналу.
   

  Про це повідомляє Прес-центр СБ України

  Лідер "БОР", 35-річний мешканець Одеси, який тривалий час проживав у АР Крим, розробив та розмістив у мережі Інтернет посібник "План перехвата власти" з конкретними рекомендаціями збройного спротиву чинній владі.

  СБУ з’ясувала, що учасники цього екстремістського угрупування фактично діяли на замовлення одного з російських телеканалів, отримуючи матеріальну винагороду за кожну акцію - створення необхідної російським телевізійникам "картинки".

  Учасники групи розповсюджували агітаційні матеріали, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, здійснювали різного роду провокаційні акції та екстремістські дії, надавали методичні рекомендації щодо виготовлення так званих "коктейлів Молотова". Крім цього вони залякували громадян, які підтримували діяльність "Євромайдану", підпалювали офісні приміщення, приватні будинки, квартири, автівки, магазини.

  Учасники групи використовували методи конспірації: використували фальшиві автомобільні державні номери, умовні сигнали, маски-балаклави тощо.

  У ніч на 20 квітня група здійснила спробу підпалу одного з одеських супермаркетів.

  Встановлено, що зловмисники планували влаштувати в Одесі провокації на 9 травня. Вони збиралися, за їхніми словами, "цинічно тероризувати" ветеранів, у подальшому звинувативши у насильницьких діях проукраїнські сили.

  25 квітня співробітники СБУ затримали п’ятьох учасників цієї злочинної  групи під час спроби підпалу "коктейлями Молотова" офісу одного з відділень ПАТ "ПриватБанк".

  Під час огляду автомобіля затриманих вилучено вогнепальну зброю з набоями, залишки запальної суміші та засоби відеозйомки, на які зловмисники фіксували свої протиправні дії.

  Управлінням СБ України в Одеській області розпочато кримінальні провадження за ст.109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) та ч.2 ст.194 (умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу України.

  Тривають слідчі дії.

  Попередній матеріал
  Американські десантники вже прибули до Латвії
  Наступний матеріал
  Резервній станції водопостачання Києва "Роса-300" – 28 років