5.ua

СБУ затримала агента ФСБ

  Бійці Служби безпеки України затримали агента ФСБ. Громадянин України мав здійснювати теракти в Сумській області, повідомляє прес-служба СБУ.


  Затриманий в минулому – прикордонник. Свою провину він повністю визнав.

  На наданому СБУ відео шпигун-невдаха зізнається: "В здании ФМС России со мной встретился сотрудник ФСБ по имени "Юрий", который предложил мне негласно сотрудничать с органами госбезопасности России. Я согласился и мне был дан оперативный псевдоним –"Святослав". Мне было нужно собирать данные о дислокации, численности, перемещении Вооруженных сил на территории Сумской области. За выполнение этой задачи сотрудникиФСБ России передали мне 40 тысяч рублей и купили билет до города Сумы. На протяжении июля 2014 года я находился на территории Сумской области и выполнял задание иностранной разведки".

  За задумом ФСБ, зловмисник мав отримати через ватажка одного з бандформувань т. зв. "ДНР" на прізвисько "Тереза" вибухівку для вчинення терористичних актів на залізниці, а також вогнепальну зброю для організації збройних нападів на адмінбудівлі  Сумщини. Він також отримав інструкції з пошуку спільників для організації антиукраїнських акцій. Повернувшись із Москви, затриманий, використовуючи отримані під час служби в спецназі Держприкорждонслужби навички, за завданням іноземної спецслужби  збирав відомості про українські військові підрозділи, дислоковані на Сумщині, їхню чисельність та озброєння, готував вчинення терактів. Контррозвідка СБУ викрила протиправну діяльність зрадника та затримала його 2 жовтня цього року.

  Розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст.111 (державна зрада) Кримінального кодексу України. Затриманого взято під варту, він дає свідчення.

  Попередній матеріал
  У Японії жертвами тайфуну Фанфон стали семеро людей
  Наступний матеріал
  ЧАЕС розіграла 2 млн. грн. на каналізацію
  Loading...