5.ua

СБУ запобігла спецоперації розвідки РФ із викрадення українських документів

  Оперативні співробітники СБ України затримали чотирьох осіб (громадянина РФ і трьох громадян України), які намагались передати представнику російської спецслужби жорсткі диски з серверів одного з управлінь СБУ на Сході України. Про це прес-служба СБУ повідомила 9 квітня.

  Як повідомляють в Службі, зметою заволодіння матеріалами української спецслужби, російська розвідка задіяла агентурну мережу з числа мешканців Луганська та Запоріжжя.

  "Для безпосередньої реалізації операції співробітник російської спецслужби С. вночі 8 квітня прибув на кордон України поблизу Бєлгорода. Залишивши автомобіль у прикордонні, о 23 годині він перетнув український кордон. На заздалегідь підготовленому автомобілі тієї ж ночі він прибув до Харкова, де переховуючись, очікував на "кур’єра", - повідомили в СБУ про деякі подробиці події.

  СДБУ підкреслила, що з метою недопущення заволодіння матеріалами іноземними спецслужбами, співробітники СБ України затримали усіх чотирьох осіб. У них вилучено 5 жорстких дисків, які є власністю держави та містять таємні відомості. Встановлено, що один із затриманих у 2002 році притягався до кримінальної відповідальності за вбивство.

  "В цей час відносно затриманих тривають відповідні слідчі дії", - підкреслили в СБУ.

  Попередній матеріал
  Активісти і депутати відстояли офіс Люстраційного комітету
  Наступний матеріал
  Російська агресія зустрічає все більший опір ЄС