СБУ news.bigmir.net

СБУ перекрила багатомільйонний канал фінансування терористів з РФ

  Правоохоронці заблокували 75 млн грн, які мали піти на фінансування окупаційних структур та диверсантів.

  Співробітники Служби безпеки України спільно з Держслужбою фінмоніторингу перекрили багатомільйонний канал фінансування терористичної організації "ДНР", повідомляє прес-служба СБУ. Там зазначили: підприємці з Донеччини розробили багатоетапний механізм переведення у готівку через банківську установу коштів, отриманих з Російської Федерації.

  Протягом червня-липня поточного року кілька російських компаній на підставі фіктивних договорів перерахували понад 100 мільйонів гривень акціонерному товариству з Донеччини. Отримані кошти підприємство, відповідно, перерахувало іншому підконтрольному товариству з обмеженою відповідальністю. У СБУ підкреслили, що обидва суб’єкти підприємницької діяльності фактично знаходилися на тимчасово окупованих терористами територіях, але пройшли перереєстрацію за українським законодавством.

  Для переведення грошей у готівку зловмисники перерахували їх на рахунки майже 30 фізичних осіб в одній з банківських установ. Після цього частину коштів планувалося незаконно ввезти на тимчасово окуповані території, а частину – використати для діяльності диверсійно-терористичних груп.

  Спільними діями СБ України та Держслужби фінмоніторингу заблоковано рахунки цих фізичних і юридичних осіб, на яких нині акумульовано понад 75 мільйонів гривень. Про які саме підприємства йдеться - у спецслужбі не повідомляють. За фактом злочину відкрито кримінальне провадження за ст. 258-5 Кримінального кодексу України, тривають оперативно-слідчі дії.

  Нагадаємо, 11 вересня стало відомо, що на Харківщині Служба безпеки України викрила факти фінансування терористів "ДНР" та "ЛНР" однією з великих українських торговельних мереж.

  Попередній матеріал
  Звіт робочої групи по тарифах необґрунтовано відкладається – нардеп
  Наступний матеріал
  В коаліції існує примус з боку великих фракцій – депутат від "Самопомочі"