Фото sbu.gov.ua

СБУ ліквідувала "конвертаційний центр", який підозрюють у фінансуванні сепаратизму

  В Одесі Служба безпеки України викрила протиправну діяльність злочинного угрупування, яке організувало незаконну фінансову схему для виведення в тіньовий обіг коштів вітчизняних суб’єктів господарювання, у тому числі з державною часткою.


  Про це повідомляє прес-центр СБ України.

  СБУ встановила причетність 6 громадян України, у тому числі директора відділення місцевої банківської філії, до нелегальної фінансової схеми з незаконного переведення безготівкових коштів у готівку - розкрадання коштів державних підприємств, а також незаконного перерахування валюти за межі України за допомогою фіктивних комерційних структур.

  Встановлено, що директор відділення банку, зловживаючи службовим становищем, забезпечував контроль за рахунками підприємств, які використовуються у незаконних оборудках, та видачу готівки. До обов’язків інших двох учасників угруповання входило отримання грошей у відділенні банку. Інші виконували обов’язки кур’єрів. За останні три роки у «тіньовий» обіг щорічно виводилось майже по 300 мільйонів гривень.

  6 травня співробітники СБУ затримали чотирьох зловмисників "на гарячому" під час отримання грошей в одній з банківських установ Одеси. У затриманих вилучено 1,6 мільйонів гривень готівки.

  Того ж дня правоохоронцями було проведено 11 обшуків в офісних приміщеннях, помешканнях та транспортних засобах учасників оборудки.

  Під час обшуків було вилучено фіктивні печатки підприємств, фінансово-господарську документацію, ноутбуки з встановленою системою дистанційного управління рахунками «клієнт-банк», накопичувачі інформації, які містять дані щодо обсягів проведених операцій та замовників протиправних послуг, а також понад 2 мільйони гривень готівкою.

  Перевіряється інформація про використання коштів, отриманих у результаті протиправної оборудки, для фінансування радикальних угрупувань та дестабілізації ситуації в регіоні.

  Згідно з ухвалою суду накладено арешти на рахунки 5 підприємств, підконтрольних учасникам фінансової оборудки, на яких перебувало понад 3 мільйона гривень.

  За цим фактом триває досудове розслідування за ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України.

  os1

  os2
  os3
  Попередній матеріал
  Міліція і Самооборона обіцяють спільно протистояти провокаторам у Києві
  Наступний матеріал
  Путін провів тренування з нанесення зустрічного ядерного удару