Росія боїться передачі американського озброєння з Афганістану Україні

  Росія зробить "крок у відповідь", якщо США передадуть Україні всю військову техніку, яка дислокується в Афганістані.

  Про це заявив перший заступник керівника фракції "Єдиної Росії" у Держдумі, член парламентського комітету з оборони Франц Клинцевич, повідомляє "Українська правда".

  За словами депутата, у тому випадку він проситиме президента Володимира Путіна почати постачання російської зброї до самопроголошених "народних республік" Донбасу.

  Клинцевич заявив, що передача Україні американських озброєнь із Афганістану – це "небезпечний крок, який призведе до ескалації насильства на південному сході України".

  У випадку, якщо Обама не змінить свого рішення, Клинцевич пообіцяв "використовувати всі свої можливості як депутата останніх чотирьох скликань" і "ініціювати спеціальне звернення Держдуми до президента… ухвалити рішення щодо постачання у Донецьку й Луганську народні республіки російської військової техніки".

  "Єдинорос" заявив, що це "крайнє рішення", однак дії США "можуть змусити" російську сторону до такого кроку.

  Раніше, у середині грудня, заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд говорила про те, що Вашингтон і Київ обговорюють можливість постачання військових транспортних засобів, які звільнилися після завершення місії в Афганістані.

  "Про бронетанкову техніку: іде обговорення з урядом України. Як заявив Джозеф Байден, існує можливість надання Україні декількох одиниць бронетехніки, яка виводиться з Афганістану", - цитують Нуланд ЗМІ.

  Поточного тижня Клинцевич, який очолює Російську спілку ветеранів Афганістану, заявляв, що буде домагатися перегляду постанови З'їзду народних депутатів СРСР від грудня 1989 року, у якій введення радянських військ в Афганістан у 1979 році було визнано таким, що "заслуговує морального й політичного осуду".

  Клинцевич також запропонував створити під егідою ветеранських організацій фонд допомоги російським "добровольцям" на Донбасі. 

  Попередній матеріал
  Кличко відвідав свято відкриття новорічної ялинки у Шевченківському районі столиці
  Наступний матеріал
  До 1 січня весь гуманітарний вантаж буде доставлено адресатам на Сході України - Кабмін

  Росія прагне нових переговорів з Україною щодо асоціації з ЄС

  Росія відреагує на відмову України від позаблокового статусу - Медведєв

  Росія збільшить кількість окупаційних військ у Криму

  Росія планує зірвати нову хвилю мобілізації в Україні – Тимчук