Російський телеканал зібрав нові докази вбивств українських полонених терористами "ДНР"

  Російському телеканалу "Дождь" стало відомо про епізод, який може поповнити доказову базу воєнних злочинів бойовиків на Сході України.

  Журналіст Тимур Олевський дізнався про розстріли українських військовополонених, передає "Новое время".

  Журналіст вказав на той факт, що під час так званого "параду полонених" в Донецьку один з бойовиків відсунув кількох людей від полонених українських бійців зі словами "вистачить йому розстрілу".

  Також Тимур Олевський звернув увагу на записане бойовиками відео, на якому показана вантажівка з українцями, захопленими в полон. На ньому видно, як переважаючі за кількістю бойовики вбивають пораненого українського бійця. При цьому один з терористів виступає проти вбивства, але інший його не слухає, після чого чутні постріли.

  Йдеться про ситуацію 9 лютого цього року, коли бійці 30-ї механізованої бригади потрапили під обстріл під Дебальцеве. Канал ідентифікував трьох українських військових, і констатував, що мінімум двоє з них були живі на момент проведення зйомки. Кілька тижнів тому, за даними "Дождя" у, українські волонтери забрали їхні тіла з моргу Донецька.

  При цьому в "поліції ДНР" повідомили, що українці загинули нібито під час бойових дій, і про можливе розстрілі вони нічого не знають. Бійців ЗСУ поховали спочатку в Донецьку, але після ексгумації їх тіла все ж передали родичам.

  "Дождь" звернувся до Міноборони України та угруповань бойовиків, де на умовах анонімності отримав підтвердження випадків убивства полонених. Якщо говорити про українську сторону, то канал зазначає, що так можуть поступати з так званими "кадировцями" – чеченськими окупантами, які відомі своєю жорстокістю.

  У своєму ефірі канал навіть дав слово Олег Царьову, який тепер називає себе представником "народного фронту Новоросії", і той у притаманній йому манері визнав, що такі вбивства – це "неминучі будні війни".

  Раніше у відповідь на питання порталу Kyiv Post про долю військовополоненого Ігоря Брановицького бойовик "ДНР" на прізвисько "Моторола" заявив, що особисто розстріляв понад 15 кадрових військових української армії.

  Це визнання лягло в основу заяви Amnesty International щодо воєнних злочинів, скоєних бойовиками так званих "народних республік".

  Також правозахисники вивчили відео з полоненими і фотографії з донецького моргу. На тілах, за їхніми даними, присутні кульові отвори в області грудей і голови. Військових, швидше за все, взяли в полон у боях під Дебальцеве.

  Зазначається, що такі визнання російські терористи робили і раніше: Ігор Гіркін відразу після окупації Слов'янська рік тому заявив, що практикує позасудові розстріли, а протягом усього року в зоні бойових дій виявлялися таємні поховання жертв путінських зайд.

  Попередній матеріал
  Ще один європейський президент не приїде до Путіна на парад 9 травня
  Наступний матеріал
  В найближчий час Квіташвілі підпише наказ про створення технічної групи по закупівлях

  Amnesty International вимагає розслідувати убивства українських полонених російськими терористами

  Україна дозволила мовлення телеканалу "Дождь"

  МВС розкрило особисті дані бойовиків з банди "Мотороли"

  Українські партизани підтвердили спробу ліквідації терориста "Мотороли"